صدور احکام اعدام های جدید در بحرین

 بحرین صدور احکام اعدام در حق 25 نفر از محکومان و مبارزین بحرینی را که پنجشنبه گذشته صادر گردید را به شدت محکوم کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
قال تعالی :
(ای قوم من ،امروز سلطنت و قدرت به دست شماست و در زمین نیرومند هستید ولی اگر فردا از ناحیه خدا عذابی بیاید، چه کسی مارا یاری می کند؟ فرعون گفت : هیچ رأیی جز آنچه ارائه کردم ندارم ، و من شما را جز به راه رشد هدایت نمی کنم) (آیه 29 سوره مبارکه غافر) صدق الله العلی العظیم

خبریجات-جنبش حوانان 14 فوریه -بحرین طی بیانیه ای صدور احکام اعدام در حق 25 نفر از محکومان و مبارزین بحرینی را که پنجشنبه گذشته صادر گردید را به شدت محکوم کرد.همچنین مراتب نگرانی عمیق خود را از ادامه روند اداره کشور بحرین در سایه رژیمی استبدادی و فراگیر و در راس آن شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه ابراز نموده که از زمان بدست گیری قدرت سیاست آهن و آتش را برضد اراده مردم مظلوم بحرین بکارگرفته و هزاران نفر از آنان را دستگیر و در زندان های هولناک خود نگهدار ی نموده و انواع شکنجه ها را به ددمنشانه ترین روش ها در حق زندانیان عقیدتی ، زندانیان سیاسی ، حقوقدانان ، رهبران مخالفین و انقلابی و خواهران آزادیخواه بکار گرفته و تعدادی از جوانان و رهبران انقلاب شکوهمند 14 فوریه را به شهادت رسانده است.
همانا رژیم استبدادی بیدادگر حمد بن عیسی و جیره خواران او در به دور نگه داشتن مردم و گروه های سیاسی از مشارکت داشتن فعال در صحنه سیاسی بحرین و سرکوب خواست مردم مبنی بر نقد و پرسش گری از دربار پادشاهی و وزیران و چپاول ثروت ها و دارایی های بحرین به دستور مستقیم دربار پادشاهی عربستان سعودی و مواهبی از واشنگتن و لندن انجام می پذیرد همواره کوشیده است.
پس بزرگان آل خلیفه هیچگاه دلتنگ برقراری مردم سالاری در بحرین نبوده و نیستند و ادامه روند استبدادی در این سرزمین را در راستای تحقق منافع و مصالح آمریکا ، انگلستان ،حکومت ریاض و آماده سازی بستر برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و زمینه سازی برای تحقق پروژه معامله قرن خواستار می باشند.
بنابراین برپایی انتخابات پارلمانی در بحرین که به طور فرمایشی و بدون حضور گروه های بزرگ سیاسی برگزار گردید به منظور ایجاد پارلمانی است که پیوند دهنده خواسته های ستمگرانه ی حمد بن عیسی و رژیم دیکتاتوری و اشغالگر او و همچنین ادامه یافتن تصمیم گیری ها ظالمانه آنها برضد آحاد مردم بحرین و صدور احکام اعدام بر علیه فعالان سیاسی خواهد بود.
تحریم مردمی عدم مشارکت در انتخابات صوری و امضاهای بی شمار طومار مردمی در این خصوص و محکوم نمودن فرعون بحرین و جیره خوارانش بسیار گسترده و غیرقابل تصور بود بطوریکه حضور در مراکز رای گیری و میزان مشارکت را بین 28 تا 30 کاهش داد و صدور این احکام سیاسی اعدام برای انتقام گرفتن و ایجاد نمودن مانع برسر اراده استوار مردم بحرین باری رسیدن به سرنوشت خود صادرگردیده است.
جنبش جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین ضمن محکوم نمودن این اقدام گستاخه و ستمگرانه ، آحاد مردم را در گوشه وکنار سرزمین بحرین به برگزاری تظاهرات و تجمعات انقلابی برای محکوم نمودن و ابراز انزجار و نفرت از اقدامات دستگاه قضایی مزدور و بدنام بحرین که با دستور مستقیم دیکتاتور حمد بن عیسی دست به چنین کاری زده است دعوت می نماید.
ادامه روند صدور احکام اعدام بر ضد فعالان سیاسی و زندانیان آزادی اندیشه و بیان فاجعه ای انسانی است ، و اجرای آنها به مثابه قتل و عدم تعهد به چهارچوب های قانونی و انسانی بوده چرا که در آنجا هیچ دادگاه و نظام قانونی و عادلانه برای تحقق اجرای قوانین وجود نداشته است و این درحالی است که گرفتن اعترافات از زندانیان با انجام شکنجه های شدید و با زور انجام می پذیرد و علی رغم اذعان واعتراض متهمین در دادگاه ها مبنی براینکه مورد شکنجه و آزار قرارگرفته اند ، اما دستگاه قضایی آل خلیفه اقدام به صدور احکام خشونت آمیز وسخت آن هم به دستور مستقیم حمد بن عیسی می نماید.
این جنبش انقلابی مجددا بر مواضع سیاسی خود که در بالا بدان اشاره گردید و همچنین برپایی نظام سیاسی جدید مبتنی بر اراده و خواست تمامی مردم بحرین و خارج شدن کلیه نیروهای نظامی و اشغالگر و مزدور و مستشاران امنیتی و نظامی خارجی چه آمریکایی و انگلیسی و پرچیدن پایگاه های نظامی تاکید می نماید.
در پایان اسامی 25 ازدستگیر شدگان و محکومین به اعدام که روز پنجشنبه مورخ 29 نوامبر 2018 احکامشان صادر گردید به شرح اعلام می گردد:
1- محمد رمضان عیسی - الدیر
2- خسیت علی موسی ¬- الدیر
3- ماهرعباس الخباز - سهله شمالی
4- سلمان عیسی سلمان – العکر
5- محمد رضی عبدالله - ستره
6- سید رضا خلیل جعفر - القریه
7- حسین ابراهیم احمد - المعامیر
8- سید احمد فواد العبار - کرباباد
9- حسین علی مهدی - کرباباد
10- حسین ابراهیم احمد - المعامیر
11- حسین عبدالله الراشد - دمستان
12- علی محمد العرب - بنی جمره
13- احمد عیسی الملالی - البلاد القدیم
14- موسی عبد الله موسی - کرانه
15- حسین عبدالله مرهون - الدراز
16- زهیر ابراهیم السندی - ستره
17- محمد ابراهیم طوق - ستره
متهمینی که غیابی به اعدام محکوم شدند:
18- عبدالمحسن صباح عبدالمحسن - القریه
19- سید مرتضی مجید رمضان - سند
20- شیخ میثم عمران الجمری - بنی جمره
21- شیخ حبیب عبدالله حسن الجمری - بنی جمره
22- احمد زین الدین - الدراز
23- سید محمد قاسم محمد - الدراز
24- حسین علی احمد داوود - الدیر
25- محمد مهدی محمد حسن - ستره


این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top