سهل انگاری و بی توجهی

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه رژیم آل خلیفه در خصوص عدم تعیین تکلیف زائران بحرین سرگردان در ایران را محکوم می کند .

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی : ( لَتُبْلَوُنَّ في‏ أَمْوالِکُمْ وَ أَنْفُسِکُمْ وَ لَتَسْمَعُنَّ مِنَ الَّذينَ أُوتُوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ وَ مِنَ الَّذينَ أَشْرَکُوا أَذيً کَثيراً وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا فَإِنَّ ذلِکَ مِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ ) قطعاً شما را در مال و جان آزمایش خواهند کرد و از آنها که پیش از شما کتاب آسمانی به آنها داده شد و از مشرکان زخم زبان بسیار خواهید شنید ، و اگر صبر پیشه کرده و پرهیزکار شوید ( البته پیروزی یابید ) که ثبات و تقوا سبب قوت اراده در کارهاست. ( آیه 186 سوره مبارکه آل عمران )
خبریجات -جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه مراتب محکومیت شدید خود را نسبت به جلوگیری مقامات رژیم آل خلیفه از بازگشت بیش 1300 نفر از شهروندان و زائران بحرینی حرم حضرت امام علی بن موسی الرضا ( ع) که در شهر مقدس مشهد سرگردان و بلا تکلیف می باشند اعلام می دارد ، تا این لحظه این مقامات ، هیچ گونه مسئولیتی را در قبال ایجاد تسهیلات و بازگشت صدها شهروند بحرینی سرگردان خارج از کشور و مخصوصاً در ایران را نمی پذیرند .
این در حالی است که تمامی کشورهای حوزه شورای همکاری خلیج فارس و در راس آن دولت کویت با ارسال پروازهای ویژه به مشهد مقدس نسبت به بازگرداندن شهروندان خود به کشورشان اقدام نموده و تمامی تسهیلات و خدمات رفاهی لازم از جمله قرنطینه افراد مشکوک و مبتلای به ویروس کرونا را در هتل های 5 ستاره فراهم نموده و ایشان را اسکان داده اند . در این میان مقامات رژیم اشغالگر آل خلیفه نه تنها نسبت به بازگشت شهروندان بحرینی تعلل می نمایند بلکه اقدام به برپایی چادرها و ایجاد کمپ به منظور قرنطینه افراد مشکوک مبتلاء به ویروس کرونا نموده اند که نشانگر اوج بی احترامی و سوء رفتار نسبت به شهروندان کشور بحرین می باشد این اقدامات توهین آمیز با وجود ساختمان های بزرگ و هتل های خالی که توان پذیرش و قرنطینه شهروندان بسیاری را دارد صورت می گیرد . اما دیکتاتور ستمگر حمد بن عیسی می خواهد همچنان رفتارهای زشت و وقیحانه خود را نسبت به شهروندان بحرینی ادامه دهد ، البته این گونه رفتارهای غیر انسانی ، بی احترامی و هتک حرمت شهروندان بحرینی توسط خاندان آل خلیفه بیش از دو قرن و نیم است که استمرار دارد .
این جنبش موضع گیری و آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه و نیروهای شریف مردمی بحرین را برای بازگرداندن شهروندان بحرینی سرگردان در خاک کشور ایران را می ستاید . این جنبش مراتب تقدیر و تشکر خود را نسبت به مسئولین آستان قدس رضوی (ع) و شهر مقدس مشهد درخصوص ارائه خدمات رفاهی لازم به منظور کاهش ناراحتی و درد شهروندان بحرینی سرگردان اعلام می دارد .
وزرات امورخارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای عدم همکاری مقامات بحرینی را نسبت به بازگشت شهرورندان پس از شیوع ویروس کرونا و رد نمودن پیشنهادات مختلف این وزارتخانه برای بازگشت ایشان را اعلام نمود و رفتارهای مقامات بحرینی را غیر مسئولانه خواند . همچنین وزارت خارجه ایران اعلام نمود تهران آماده هرگونه همکاری لازم با منامه برای بازگرداندن شهروندان بحرینی به کشورشان را دارد ، با این حال تاکید نمود مسئولیت عواقب تاخیر بازگشت شهروندان بحرینی بر عهده مقامات رژیم آل خلیفه خواهد بود .
جنبش یاران جوانان انقلاب 14فوریه تاکید دارد سرنوشت بیش از 1300 شهروند و زائر بحرینی سرگردان در ایران در سایه بی توجهی و سهل انگاری مقامات رژیم اشغالگر آل خلیفه همچنان نامعلوم بوده و مبهم است و درد و رنج های این عزیزان که در مدت زمان بسیار دچار ظلم و ستم سیاسی این رژیم غیر مشروع و دست نشانده بوده و هستند روز به روز عمیق تر و بیشتر می شود
.
جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین بزرگ اشغال شده
6 مارس 2020 میلادی برابر
با 16 اسفند ماه 1398 شمسی

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top