روی پای خود ایستادن به‌معنای قطع رابطه با دنیا نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رئیس‌جمهور باید بپذیرد که ایران توانایی ایستادن روی پای خود را دارد اما معنای روی پا ایستادن قطع رابطه با دنیا نیست و معنای ارتباط با دنیا هم نوکری آمریکا نیست.

خبریجات -به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه "تاکنون فردی نگفته است که برای داشتن اقتصاد قوی باید روابطمان را با دنیای بیرون قطع کنیم"، گفت: اعتقاد ما این است که در حال حاضر ظرفیتهای مختلفی در کشور وجود دارد که می‌توان به‌اتکای آنها اسیر خارج نبود، به‌قول امام امروز کشورهای مختلف مثل محله‌های مختلف یک شهر هستند و نمی‌توانند مستقل از هم زندگی کنند.

به‌گفته توکلی، آقای روحانی کارهایی خوب انجام می‌دهند اما کارهایی بدی هم انجام می‌دهند که یکی از آنها فرافکنی است، یعنی یک موجود موهوم و بدشکل را می‌سازد و آن را به منتقدین و مخالفان خود می‌چسباند.

وی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور افزود: به‌اعتقاد بنده ایشان فرافکنی می‌کنند که "اگر (در آینده) کاری انجام ندادم به این دلیل است که دیگران نگذاشتند."

توکلی گفت: این درحالی است که یک سیاستمدار مقتدر بایستی موانع را از جلوی پای خود بردارد. اگر قرار بود فردی رئیس جمهور شود و هیچ مشکلی و مخالفی مقابلش وجود نداشته باشد چه نیازی به رئیس جمهور داشتیم.

این کارشناس اقتصادی گفت: هیچ نحله فکری امروز اعتقاد ندارد که باید مستقل از دنیا باشیم. این تفکر را نه امام و نه مقام معظم رهبری قبول ندارند.

توکلی با تصریح به اینکه راه برای اجرای پیمانهای پولی بین ایران و کشورهای دوست بسته نیست، تأکید کرد: اگر امروز یک فرد خارجی به کشور بیاید از وضعیت ما تعجب می‌کند که چگونه با این فشار تحریمی مردم مدارا می‌کنند و شرایط تحمل می‌شود.

وی با یادآوری صحبت رئیس جمهور در خصوص اینکه "بلد نیستم کاری به دنیا نداشته باشم و برای حل مشکلات فقط به داخل نگاه کنم"، گفت: آقای روحانی و دوستانش باید بپذیرند ایران توانایی ایستادن روی پای خود را دارد اما معنای روی پا ایستادن، قطع رابطه با دنیا نیست و معنای ارتباط با دنیا نوکری آمریکا نیست.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top