روش‌های مبارزه با ویروس کرونا باید به عادت‌های رفتاری تبدیل شوند

 آیت الله العظمی مدرسی: روش‌های مقابله با ویروس کرونا باید تبدیل به عادت رفتاری از سوی همگان شود.

خبریجات -آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان در حال گسترش است و تا کنون نتیجه مثبت قابل توجهی ملاحظه نشده، عنوان کردند: «روش‌های مقابله با ویروس کرونا باید تبدیل به عادت رفتاری از سوی همگان شود».

ایشان افزودند: «حکمت اینچنین بلاهای همه‌گیر، بازگشت به سوی خداوند متعال و تضرع به درگاه اوست. انسان وقتی به ضعف خود پی می‌برد، بر خداوند متعال توکل می‌کند و به اصلاح خویش همت می‌گمارد. بشر امروز نیازمند اصلاح ارزش‌ها و ارتقای فرهنگ و تغییر رفتار خود است».

معظم‌له همچنین اظهار کردند: «شاید این بلا و بیماری تا هنگامی که خطاهای خود را اصلاح نکنیم ادامه داشته باشد. البته این بدین معنی نیست که نظاره‌گر بیمار شدن دیگران باشیم و کاری نکنیم، بلکه باید به توصیه‌های کارشناسان و متخصصین عمل کرده و روش‌های پیشگیری را جدی بگیریم».

آیت الله العظمی مدرسی محدودیت‌های اعمال شده را در مقابله با بیماری کارساز ندانسته و فرمودند: «کشورهای مختلف به همین دلیل در حال کم‌کردن محدودیت‌ها هستند و راه حل اساسی در رعایت نکات بهداشتی است. جوامع اسلامی با رعایت تعالیم شرعی در رابطه با طهارات و نجاسات و خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها و همچنین روابط جنسی، خود را در برابر بسیاری از بیماری‌های خطرناک ایمن کرد. در حال حاضر نیز با رعایت بهداشت، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و همچنین التزام به توصیه‌های کارشناسان در زیارت مزارهای مقدسه و تجمعات مذهبی، می‌توانند انتشار ویروس کرونا را محدود کنند».

معظم‌له در خاتمه بیاناتشان از دستگاه‌های اجرایی خواستند با برنامه‌ریزی و ایجاد تسهیلات مختلف، مراجعه مردم به مراکز اداری را کم کنند و وسایل پیشگیری را در دسترس عموم مردم قرار دهند.
almodarresi.com/fa/1929

کانال تلگرام:
t.me/almodarresi_fa

صفحه اینستاگرام:
instagram.com/almodarresi_fa

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top