رهبر جنبش انصارالله یمن درگذشت "احمد جبرائیل" را تسلیت گفت

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن پنجشنبه شب در پیامی درگذشت احمد جبرائیل دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین– فرماندهی کل را تسلیت گفت.

 
به نقل از خبریجات از  شبکه تلویزیونی المسیره، الحوثی در این پیام از جبرائیل به عنوان یک شخصیت مهم مقاومت یاد کرده که در تاریخ مقاومت، در برابر رژیم غاصب صهیونیستی، دیواری رفیع از وفاداری، فداکاری و بخشش را بنا کرده بود.
 
رهبر جنبش انصارالله یمن گفت که جبرائیل تحت تأثیر اتفاقاتی قرار نگرفت که برخی طرف‌های ضعیف برسر مسأله امت اسلامی آورده‌اند.
 
در بخش دیگری از این پیام آمده است: جبرائیل در برابر همه موانع و اقداماتی که رژیم صهیونیستی سعی کرد تا از این طریق مقاومت را از بین ببرد، اختلاف افکنی کند و اولویت‌ها را تغییر دهد مقاوم و صبور بود.
 
جنبش جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین نیز ضمن تسلیت درگذشت این رهبر فلسطینی اعلام کرد که مقاومت فلسطین و جنبش مقاومت یکی از رهبران مبارز و جان برکف و یکی از مردان گذشته و حال حاضر فلسطین را از دست داد.
 
این گروه بحرینی اعلام کرد: درگذشت احمد جبرائیل یک ضایعه بزرگ برای نیروها و گروه‌های فلسطینی و نیز گروه‌ها و جنبش‌های آزادیبخش دیگر کشورهای عربی و اسلامی است.
 
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: درگذشت احمد جبرائیل [موسوم] به ابوجهاد که طی نیم قرن مبارزه، تهدیدی مستقیم علیه موجودیت رژیم صهیونیستی، نظامیان، ژنرال‌ها، امنیت و ثبات این رژیم به شمار می‌رفت، یک ضایعه بسیار بزرگ از نظر برنامه ریزی، خلاقیت، مبارزه ومقاومت در برابر دشمن بوده است.
 
احمد جبرائیل روز پنجشنبه در سن ۸۴ سالگی در بیمارستانی در دمشق پایتخت سوریه درگذشت.
 
وی در سال ۱۹۶۸ با انشعاب از جبهه خلق برای آزادی فلسطین، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین– فرماندهی کل را تأسیس و دمشق را به عنوان مقر آن انتخاب کرد.

>

آخرین تغییر در 25 تیر 1400 ساعت: 10:52 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top