راه کمک به یمنی‌ها بازگشت بانک مرکزی به صنعاء است

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین برگزاری کنفرانس اعانه دهندگان به یمن در ریاض را دروغین خواند و گفت به جای برگزاری کنفرانس‌های دروغین، بانک مرکزی به صنعاء بازگردد.

خبریجات-جنبش جوانان ۱۴ فوریه بحرین در بیانیه‌ای هدف نشست موسوم به «کنفرانس کمک به یمن» را گمراه سازی دانست و گفت نیروهای ائتلاف سعودی جرایمی وحشیانه در یمن مرتکب شدند و جنگ علیه این کشور باید فورا متوقف شود.
در بیانیه این جنبش آمده است: «ما می‌خواهیم بانک مرکزی یمن از عدن به صنعاء بازگردد و فورا پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان را آغاز کند تا مردم عزیز ما در یمن بتوانند حیات مدنی را به دور از شبح جنگ بازگردانند».
به گزارش شبکه المسیره، جنبش جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین گفت: «زمان آن رسیده است که این زخم باز در سرزمین عربی و اسلامی ما بسته شود و جنایتکارانی که مرتکب این جرایم شدند مجازات شوند و همه خرابی‌هایی که برای یمن به بار آمده است جبران شود».
این جنبش تاکید کرد: «مردم ما در یمن می‌توانند خودشان کشورشان را بسازند و چون عزت و شرافت دارند،کنفرانس‌های دروغین را که برای فریب و گمراهی برگزار شده است رد می‌کنند».

شهر ریاض دیروز سه‌شنبه میزبان نشست به اصطلاح کشورهای اعانه دهنده به یمن بود؛ در این نشست، بر اساس بیانیه پایانی ۱.۳ میلیارد دلار کمک مالی با مشارکت ۱۳۰ کشور و مؤسسه جمع شد و نکته حائز اهمیت این بود که امارات عربی متحده، به عنوان متحد عربستان در ائتلاف ضد یمن، در این کمک مالی مشارکت نکرده است.

ناظران امور یمن می‌گویند عدم مشارکت امارات در این کمک مالی نشانه شکست این نشست است. امارات طی یک سال گذشته به جای حمایت از دولت مستعفی یمن، از شورای انتقالی جنوب (المجلس الانتقالی) حمایت می‌کند؛ شورایی که به دنبال تجزیه یمن و اعلان استقلالیت است.
یمنی‌ها با محکوم کردن نشست دیروز ریاض، آن را تلاش عربستان سعودی برای آبرومند کردن خود بعد از این همه کشتار و ویرانی در یمن دانستند و گفتند که ریاض با این نشست، با خون یمنی‌ها تجارت و معامله می‌کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top