راه‌ حل حقیقی تمام مشکلات جهان جز با بازگشت به حکمت امکان‌پذیر نیست

اقتضای حکمت این است که سنت‌های خداوند متعال که جهان را بر اساس آن‌ها خلق کرده، بشناسیم

خبریجات-آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی با اشاره به اجلاس گروه هفت و روسیه: «راه‌حل حقیقی تمام مشکلات جهان جز با بازگشت به حکمت امکان‌پذیر نیست. با وجود استقبال محافل سیاسی، فکری و رسانه‌ای و وجود بارقه‌ای از امید برای پایان دادن به درگیری‌های سیاسی، برگزاری این اجلاس‌ها برای حل مشکلات جهان کافی نیست. مشکلاتی که به منجر به آسیب محیط زیست و رقابت شدید برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای شده و در کشورهای کوچک اثرات منفی گذاشته است».
معظم له در ادامه افزودند: «مشکل اینجاست که تمام آمال و آرزوها به سیاست گره خورده است. سیاست‌مداران با وجود ضعف، سرنوشت مردم را به دست گرفته‌اند و تحت تأثیر جنبه‌های منفی جوامعی قرار گرفته‌اند که سعی در جلب رضایت آن دارند».
آیت الله العظمی مدرسی اظهار کردند: «اقتضای حکمت این است که سنت‌های خداوند متعال که جهان را بر اساس آن‌ها خلق کرده، بشناسیم. سنت‌هایی که از طریق پیامبران به مردم رسیده است و با وجدان و فطرت انسان تطابق دارد. همچنین حکمت به معنای به کارگیری عقل است. با پیروی از دستورات الهی و گوش دادن به ندای وجدان و نیز تفقه در نصوص دینی می‌توان به حکمت دست یافت و از مشکلات رهایی پیدا کرد».
almodarresi.com/fa/3025
کانال تلگرام
‏t.me/almodarresi_fa
صفحه اینستاگرام
‏instagram.com/almodarresi_fa

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top