توافقنامه همکاری انرژی بین ایران و اتریش تمدید شد

 توافقنامه همکاری انرژی بین ایران و اتریش در زمینه همکاری های نفتی، آموزشی و سرمایه گذاری در حوزه انرژی های جایگزین، تمدید شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، امیرحسین زمانی نیا که به همراه دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و هیاتی بلندپایه از روز دوشنبه به سوئیس و اتریش سفر کرده بود در تشریح دستاوردهای این سفر در حوزه انرژی گفت: با توجه به وجود توافقنامه همکاری در زمینه انرژی بین وزارت نفت ایران و وزارت انرژی و توسعه پایدار اتریش، این توافقنامه در زمینه همکاری های نفتی، آموزشی و سرمایه گذاری در انرژی های جایگزین، تمدید شد.
وی در ادامه به مذاکرات انجام شده برای تجارت نفت هم اشاره کرد و گفت: این مذاکرات پس از آخرین اجلاس اوپک بین وزیر نفت ایران و رییس اوپک شروع شده و در اتریش نیز ادامه دارد.
زمانی نیا درباره صادرات گاز از ایران به کشورهای اروپایی نیز گفت: اتریش در نظر دارد تا از حاشیه خزر و ایران به اروپا گاز صادر شود و صحبت هایی در این خصوص انجام شده و ایران نیز به این موضوع علاقه‌مند است.
معاون امور بین‌الملل وزارت نفت با اشاره به گفت وگوهای انجام شده در خصوص موضوع گاز و اتحادیه اروپا در کمیته مشترک انرژی گفت: در این گفت وگوها علاوه بر انرژی های جایگزین و افزایش بهره وری انرژی در ایران، در خصوص مسائل تجاری مربوط به گاز و نفت با اتریش مذاکراتی انجام شد.
«اشتفان شولتز» سفیر اتریش در تهران نیز با اشاره به سفر رئیس جمهوری ایران به وین، گفته است که اتریش قویا مایل به برقراری مشارکت و توسعه روابط خود با جمهوری اسلامی ایران است.
سفیر اتریش با بیان اینکه ما در اروپا توافق کردیم که ایران بر اساس برجام، مادامی که بر تمام تعهدات هسته‌ای خود همانطور که تا کنون متعهد بوده، متعهد بماند، با حمایتی جهانی از حق بلامنازع، غیرقابل اجتناب و پیوسته بهره‌مندی از منافع عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی با دنیا برخوردار خواهد بود.
وی افزود که از همین رو ما در اتریش می‌خواهیم با ایران در ساخت اقتصاد مبتنی بر بخش فعال خصوصی مشارکتی جدی داشته باشیم.
شولتز با اشاره به سفر دکتر روحانی به اتریش و تجربیات و دستاوردهای مهم این کشور در اقصادی بخش خصوصی گفت: اتریش به شدت مایل است تا در بخش خصوصی اقتصاد ایران مشارکت داشته باشد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top