تلاش‌ اروپایی‌ها برای حفظ برجام ادامه دارد

فرانس ۲۴ گزارش داد فرانسه، آلمان و انگلیس تا آخرین لحظه تلاش می‌کنند توافق هسته‌ای ایران (برجام) را حفظ کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، فرانس ۲۴ گزارش داد تلاش کشور‌های اروپایی برای متقاعد کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ادامه تعهد آمریکایی‌ها به برجام ادامه دارد.

این شبکه خبری بین‌المللی فرانسوی با اشاره به سفر بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس به آمریکا اعلام کرد که بوریس جانسون دلمشغولی‌های دونالد ترامپ درباره برجام را موجه دانسته است، اما خواستار آن است که آمریکا از برجام خارج نشود.

فرانس ۲۴ گزارش داد: فرانسه، آلمان و انگلیس تا آخرین لحظه تلاش می‌کنند توافق هسته‌ای ایران را نجات دهند. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای آلمانی‌اش در برلین گفت: ما کاملا برای نجات این توافق مصمم هستیم.

فرانس ۲۴ افزود: بعد از امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس نیز راهی واشنگتن شد. وی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، رئیس جمهور آمریکا را مخاطب قرار داد و گفت که از نظر لندن توافق با ایران نقایصی دارد، اما خروج از آن اشتباه است. فرانس ۲۴ بخش‌هایی از صحبت‌های بوریس جانسون را در مصاحبه با شبکه آمریکایی فاکس نیوز پخش کرد که می‌گفت: رئیس جمهور ترامپ حق دارد که توجهات را به این مهم جلب کند. اما نباید فرع را فدای اصل کنیم و همه چیز را از بین ببریم.

آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان بر اساس چارچوب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) در اروپا توافق کردند ایران ذخایر اورانیوم خود را کاهش دهد و در عوض، تحریم‌های اقتصادی این کشور خاورمیانه‌ای (واقع در غرب آسیا) لغو شود. ترامپ که مدتهاست از برجام انتقاد کرده، هشدار داده است که اگر «معایب فاجعه بار» توافق هسته‌ای (!) تصحیح نشود، از آن خارج می‌شود.

امشب قرار است دونالد ترامپ درباره ماندن یا نماندن آمریکا در برجام اظهارنظر کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top