تعداد 180 نفر از نامزدهای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرمشهد تائید صلاحیت شدند

سومین نشست رسانه ای شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی با حضور اصحاب رسانه در شهر مشهد بر گزار شد.


به گزارش خبر نگار خبریجات از مشهد- نائب رئیس شورای وحدت و ائتلاف نیرو های انقلاب خراسان رضوی گفت: شوای ششم مکمل شوراهای گذشته و همچنین بهبود دهنده وضعیت رفاه و آسایش مردم در سطح شهرهاوروستاهای استان خراسان رضوی می باشد.

حمید رضا ترقی با بیان اینکه در مکتب سیاسی امام خمینی (ره) رای مردم به معنی واقعی کلمه تعیین کننده می باشد تصریح کرد: اصل شورا در اسلام از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است و در 9 اصل قانون اساسی به موضوع شوراها و نقش آن ها در اداره زندگی محلی مردم اشاره شده است که حاکی از آن است که شوراها از جایگاه مهمی در قانون اساسی بر خوردار می باشند .

ترقی تاکید کرد: شوراها می توانند در حل مشکلات مردم نقش تاثیر گذاری داشته باشند و در چشم انداز تصویب شده برای افق بیست ساله شهر مشهد تا سال 1405 باید شهر مشهد به عنوان کلانشهری تلقی شود که هویت منحصر به فرد مذهبی زیارتی فرهنگی در مقیاس ملی وجهانی را دارا باشد
و همچنین در توسعه پایدار، شهری پیشتاز باشد ودر سطح ملی رویکرد جهادی با اتکا به اقتصاد دانش محور صنایع پیشرفته وخدمات برتر به ویژه خدمات زیارتی گردشگری و فرهنگی پیشتاز باشد .

نائب رئیس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی افزود:گام های زیادی در طول سال ها برای رسیدن به چشم انداز توسط شورا ها در طی پنج دوره شورای شهردرشهر مشهد برداشته شده که شورای ششم این گام هارا کامل خواهد کرد .

حمید رضا ترقی با بیان اینکه نگاه ما به آینده شورای شهر در قالب ایجاد یک شهر با نشاط همراه با معنویت و توجه به زیارت ، تجارت و اقتصاد می باشد خاطرنشان کرد : این رویکرد در برنامه های شورای شهر آینده دنبال خواهد شد.
به گفته ترقی : تعداد 180 نفر از نامزدهایی که در فرمانداری شهر مشهد ثبت نام کرده اند مراحل اولیه آنها طی شده وصلاحیت آن ها برای فعالیت در عرصه انتخابات تائید شده است و در فرایند شورای ائتلاف قرار گرفته اند ودر کمیته های تطبیق فردی شاخص های پایه و اولیه این افراد مورد برسی قرار گرفته است و تا هفته آینده کسانی که نمرات لازم را در شاخص های پایه آورده باشند به مرحله بعد که کمیته تطبیق تخصصی است راه پیدا می کنند.
ترقی تاکید کرد:این افراد به لحاظ تخصصی مورد ارزیابی و برسی قرار خواهند گرفت وافرادی که نمره بالایی از نظر تخصصی داشته باشند به میزان چند برابر نیاز کمیته های تخصصی شورای شهر به شورای مرکزی معرفی خواهند شد .

ترقی تصریح کرد: نامزد هایی که به مجمع عمومی نمی رسندو نمرات لازم را کسب نمی کنندحضورشان در مجمعع عمومی فراهم می شود مشروط بر اینکه به نفع لیست ، اعلام حمایت کنند و در لیست درمجمعع عمومی بتوانند انتخاب کننده اعضای شورای آینده باشند.

خبرنگار مصطفی حاجی زاده

آخرین تغییر در 11 ارديبهشت 1400 ساعت: 11:06 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top