بیانیه جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین به مناسب فرارسیدن ماه محرم و عاشورای حسینی (ع) ۱۴۴۳ هجری قمری

بیانیه جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین به مناسب فرارسیدن ماه محرم و عاشورای حسینی (ع) ۱۴۴۳ هجری قمری

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله سبحانه و تعالی : (ذلِکَ وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَي الْقُلُوبِ) این است ( سخن حق ) و هر کس شعائر ( دین ) خدا را بزرگ و محترم دارد این از صفت دلهای با تقواست. آیه ۳۲ سوره مبارک حج
بسم اللّه الرحمن الرحیم ; این وصیّتى است از حسین بن على بن ابى طالب به برادرش محمّد، معروف به ابن حنفیّه: حسین شهادت مى دهد که معبودى جز خداى یگانه اى که شریکى ندارد نیست، و محمّد بنده و فرستاده اوست که از جانب حق به حق مبعوث شده است و این که بهشت و دوزخ حق است و روز رستاخیز ـ بدون شک ـ خواهد آمد، و خداوند خفتگان در قبرها را بر مى انگیزد. و من از سرِ مستى و طغیان و فساد انگیزى و ستمکارى قیام نکردم، تنها براى اصلاح در امّت جدّم به پا خواستم. مى خواهم امر به معروف و نهى از منکر کنم و به روش جدّم و پدرم على بن ابى طالب(علیه السلام) رفتار نمایم. هر کس سخن حقّ مرا پذیرفت، پس خداوند به پذیرش (و پاداش) آن سزاوارتر است، و هر کس دعوت مرا نپذیرفت، صبر مى کنم تا خداوند میان من و این مردم به حق داورى کند که او بهترین داوران است. این وصیّت من است به تو اى برادر! توفیق من جز از ناحیه خداوند نیست. بر او توکّل مى کنم و بازگشتم به سوى اوست).
چند روزی دیگر در آستانه ورود به ماه محرم الحرام و سال جدید قمری ۱۴۴۳ هجری و سالگرد احیای عاشورای امام حسین علیه السلام قرار داریم ، این سالگرد به مثابه احیای مدرسه مکتبی و انقلابی است که به منظور احیاء و بیداری جامعه اسلامی و تربیت نسل انقلابی و مکتبی به منظور نیل به ارزش های والای الهی ، حق و حقیقت ، آزادگی و کرامت انسانی برای جهانیان قلمداد می شود.
آری ! نهضت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب گرانقدرش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ، اصلاح جوامع انسانی از گژی ها و انحراف ها و مقاومت قهرمانانه برای مبارزه با فساد و چپاول ثروت ها و جلوگیری از استثمار و تضییع حقوق انسان ها اقامه شده است .حضرت سیدالشهداء (ع) و سایر ائمه اطهار علیهم السلام و پیروانشان در طول تاریخ برای اصلاح و انجام فریضه  واجب امر به معروف و نهی از منکر و عمل به امر خداوند متعال و رسول مکرم اسلام (ص) و قرآن کریم به پا خواستند.
جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه ، از مردم مومن ، غیور و حسینی بحرین می خواهد همچون سال های گذشته با حضور پر شور و حماسی خود در مجالس سوگواری سرور و سالار شهیدان (ع) ، پرچم ها وبیرق های اصلاح و امر به معروف و نهی از منکر را در برابر سلطان جائر و دیکتاتور مستبد آل خلیفه و قبیله جنگ طلب و اشغالگرش بر افراشته و ماه محرم الحرام را بیش از پیش بزرگ شمرده و احیاء نمایند. آنان که دین خدا ،بندگان خدا و اموال خداوند را کوچک شمرده اند و مردم را به منکر دعوت کرده و از معروف نهی می کنند . آنانی که زندان هایشان را از مردم آزاده و آزادگان ، جوانان و رهبران انقلابی و انقلاب مردمی ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی پر کرده اند.
مردم حسینی و پرشور بحرین ......
جوانان حسینی و غیور بحرین ......
انقلاب شکوهمند ملت ما در ۱۴ فوریه که به دستان پرتوان شما به ثمر نشست در واقع از نظر ماهیت و اهداف الهام گرفته از انقلاب حسینی (ع) است . حضور باشکوه مردمی در میدان اللولوه ( میدان شهداء) و سایر میدان ها و خیابان ها ، رنگ و بویی حسینی داشت . جوانان انقلابی ما در آن سال با حضور در راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی (ع) در کربلای معلا و پس از بازگشت به میهن انقلاب خشم و نفرت خود را برعلیه رژیم مستبد آل خلیفه آغاز کرده و مشروعیت حکومت و بقای این قبیله اشغالگر و جنگ طلب را از بین بردند.
پیش گامی جوانان ، مردان ، زنان و کودکان در مسیر های تظاهرات انقلاب حسینی و زینبی (ع) بود ،و برای رسیدن به فیض شهادت در راه خدا از یکدیگر سبقت می گرفتند. آنان بر روی کفن های خود نوشته بودند : ( من شهید بعدی هستم ) .
انقلاب ۱۴ فوریه در اهداف و آرمان هایش با انقلاب حسینی (ع) مشترک  است ، مردم ما با خروش با شکوه خود خواستار اصلاح کشور و بیرون راندن دیکتاتور مستبد و قبیله راهزن و دزدان دریایی از بحرین به سرزمین اصلی خودشان الزباره (قطر) و نجد شدند و در راه این انقلاب بیش از ۲۰۰ شهید و هزاران نفر جانباز و ....را تقدیم کردند ، تعداد بی شماری نیز توسط دیکتاتور بعدها مظلومانه اعدام و شهید شدند .
ده ها نفر از فرزندان آزاده و بی گناه این ملت همچنان در زندان ها هستند و منتظر تایید و اجرای حکم اعدام های ظالمانه خود سرگردان هستند، ایشان در دادگاه های فرمایشی و به دستور شخص دیکتاتور حمد بن عیسی محکوم شده اند .همچنین بیش از ۲۰ هزار نفر از فرزندان این ملت از ابتدای آغاز انقلاب مردمی وارد زندان ها و بازداشتگاه ها شده اند و مورد شدید ترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته اند . همچنان ۵ هزار زندانی سیاسی و عقیدتی و در راس آنها رهبران ، علماء ، نمادهای ملی ، مجاهدان  و حقوق دانان در زندان های رژیم و دیکتاتور و یزید زمان حمد بن عیسی آل خلیفه به سر می برند و با مرگ تدریجی در سایه فراگیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند . علی رغم این شرایط بسیار سخت و پیچیده دیکتاتور حمد و ولی عهدش سعی می کنند این زندانیان را همچنان در زندان ها و بازداشتگاه ها نگه بدارند .
انقلاب ۱۴ فوریه مشروعیت دیکتاتور اموی ، سفیانی و مروانی حمد بن عیسی آل خلیفه را ساقط کرد و قبیله و مزدوران و اراذل و اوباش رژیم او را در برابر جهان رسوا نمودند . تمامی مردم ما خواستار سرنگونی رژیم و از بین رفتن این دیکتاتور فاسد از زمین و تعیین حق سرنوشت و برپایی نظام سیاسی جدید مردم سالارانه مبتنی بر چند حزبی که خواست مردم در آن در نظر گرفته شود می باشند .
بنابراین جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه ، از مردم قهرمان و حسینی  بحرین می خواهد با تمسک به نهضت والای عاشورا و کربلا و پیروی از امام شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) و شهدای کربلا (رضوان الله تعالی علیهم) به مبارزه و جهاد خود بر علیه طاغوت و ریشه کن نمودن آن و نیل به اهداف نهضت مکتبی و حسینی بیش از پیش تلاش و همت نمایند . ملت ما برای ریش کن نمودن فساد به پاخواستند و در این مسیر و در راه احیای کلمه الله بر روی زمین و احیای مفاهیم و ارزش های انقلاب مکتبی و حسینی (ع) که امتداد نهضت انبیاء و پیامبران و مکتب رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است خون ها و جان های گران بهایی را تقدیم کردند .
ادامه و استمرار انقلاب ۱۴ فوریه و بقای ارزش ها و آرمان های آن و پیگیری مطالبه ریشه کن کردن ظلم و استبداد و دیکتاتوری ، در واقع ادامه و استمرار نهضت مکتبی و مردمی  به منظور رهایی از ستم ، استبداد ، فساد ، تبعیض و نژاد پرستی جنگ طلبان و اشغالگران آل خلیفه محسوب می شود .
ملت حسینی بحرین .... به منظور استمرار و احیای آرمان های انقلاب ۱۴ فوریه ، برماست که با حضور در حسینیه ها و هیئت های مذهبی و موکب های عزاداری نهضت و آرمان های قیام عاشورا را زنده نگه بداریم و ارزش های اخلاقی ، عاطفی و فضایل این دانشگاه مکتبی و الهی را که در طول تاریخ جاودانه گشته است برای اصلاح و رستگاری ملت خویش الگو و نمونه قرار بدهیم . هرآنچه که داریم از عاشورا ، کربلا و امام حسین (ع) است . با شعارهای حماسی و انقلابی و با صدای بلند خواستار آزادی بی قید و شرط زندانیان خود خواهیم شد و با خانواده های آنان اعلام هم دردی و همبستگی خواهیم کرد ، با برپایی پویش های مردمی و گسترده خواهان توقف اجرای حکم اعدام های سیاسی و ظالمانه فرزندان بی گناه ملت مان خواهیم شد .
با احیای عاشورا و آیین های عزاداری ماه های محرم و صفر زمینه را برای ظهور و قیام حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) آماده می کنیم تا با لطف و اراده خداوند در رکاب حضرتش در مقابل اردوگاه کفر و شرک اموی ، سفیانی و مروانی و برپایی دولت کریمانه اش که در قرآن کریم وعده آن داده شده است به جهاد و مبارزه بپردازیم و در رکاب حضرتش به فیض شهادت نائل گردیم . این دولت و حکومتی که از آن سخن می گوییم ، وعده حقی است که پیامبراکرم (ص) و اهل بیت طاهرینش (ع) وعده آن را داده اند . از خداوند انتقام گیرنده ظالمان و یاری رسان مظلومان و فریاد رس فریاد رسان ، تعجیل در فرج امام زمانمان حضرت حجت بن الحسن المهدی (عج ) مسئلت می نماییم . آمین یا رب العالمین
 
جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه
منامه - بحرین بزرگ اشغال شده
۲ اوت ۲۰۲۱ میلادی برابر با
۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ شمسی
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top