بیانیه جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین به مناسبت فرارسیدن سالگرد حادثه جانسوز عاشورای امام حسین علیه السلام

بیانیه جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین به مناسبت فرارسیدن سالگرد حادثه جانسوز عاشورای امام حسین علیه السلام و سال 1441 هجری قمری

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی : ( وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ ) و (شما مؤمنان) هرگز نباید با ظالمان هم دست و دوست و بدان ها دلگرم باشید و گر نه آتش (کیفر آنان) در شما هم خواهد گرفت و در آن حال جز خدا هیچ دوستی نخواهید داشت و هرگز کسی یاری شما نخواهد کرد. (آیه 113 سوره مبارکه هود ).
خبریجات-ریان بن شبیب روایت می کند : در روز اول ماه محرم الحرام بر حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام وارد شدم و فرمودند : اى پسر شبيب اگر براى چيزى گريه خواهى كرد براى حسين علیه السلام گريه كن كه چون گوسفند سرش را بريدند و هجده نفر از خاندانش با او كشته شدند كه روى زمين مانندى نداشتند و آسمان هاى هفتگانه و زمين براى كشتن او گريستند و هنگامی که چهار هزار فرشته براى ياريش به زمين آمدند او گشته شده بود و بر سر قبرش ژوليده و خاك آلود باشند تا قائم (عجل الله تعالی فرجه) ظهور كند و ياريش كند و شعار آنها يا لثارات الحسين است.
و امام حسین علیه السلام در مجلس ولید بن عُتبه والی یزید بن معاویه در شهر مدینه چنین فرمودند : اي امير! ما خاندان نبوت و معدن رسالتيم. ماييم كه فرشتگان به خانه ما آمد و شد دارند و خداوند متعال رحمت خود را با ما آغاز نمود و با ما نيز به پايان خواهد برد. اما يزيد، فردي است فاسق، شراب خوار، خونريز، متجاهر به فسق و شخصي مانند من هرگز با فردي چون او بيعت نخواهد كرد، ولي شما امشب را به صبح برسانيد و ما نيز شب را به صبح خواهيم رسانيد. شما نيك بنگريد و ما هم تأملي در كار خود مي كنيم كه كداميك از ما براي احراز مقام خلافت شايسته تريم؟ پس ازآن امام ( ع) از مجلس او خارج شدند.
بار دیگر سالگرد حادثه جانسوز عاشورا و شهادت مظلومانه حضرت امام حسین بن علی بن ابی طالب علیهم السلام فرارسید و همچنان دنیای اسلام و عرب با انواع اتفاقات و چالش های گوناگون مواجه می باشد. در کشور بحرین رژیم اشغالگر و جنگ طلب آل خلیفه همچنان وحشیانه ترین روش های سرکوب ، ترور ، اعدام و قتل و غارت و بازداشت فعالان مدنیِ خواستار آزادی و کرامت را به کارمی بندد. و همچنان زندان های رژیم پذیرای شش هزار زندانی بی گناه از جمله زنان و کودکان ، پیران و جوانان و رهبران انقلاب و گروه های مخالف سیاسی و حقوق دانان و علمای ربانی می باشد ، همچنین حکومت ستمگر بحرین سیاست سرکوب مردم وفادار را که خواستار رسیدن به شرافت و آزادی خویش هستند را با شدت هرچه تمام تر ادامه می دهد.
جنبش یاران انقلاب 14 فوریه از مردم شریف بحرین در آستانه سالگرد عاشورای حسینی (ع) موارد زیر را خواستارمی باشد :
اول : از علما و روحانیون و اهل منبر حسینی ( ع) می خواهیم در سخنرانی های خود نسبت به ظلم و سرکوب و تروریسم اُموی ، سُفیانی و مروانی آل خلیفه و دیکتاتور حمد بن عیسی روشنگری نموده و خواستار توقف این گونه اقدامات تروریستی و سرکوبگرانه آنها از جمله دستگیری ها ، شکنجه ها ، تعقیب وگریزها و احضارهای روزانه باشند.
دوم : آزادی تمامی زندانیان و بازداشت شدگان در بند و رهبران انقلاب و علمای مکتبی و حقوق دانان را خواستاریم.
سوم : انقلاب شکوهمند 14 فوریه بحرین به منظور ریشه کن نمودن سرکشی و تروریسم و ظلم و فساد رژیم یزیدی اُموی آل خلیفه شعله ور گردیده است ، پس مردم انقلابی ما می بایست مطالبه برحق خود مبنی بر بیرون راندن آل خلیفه را همچنان پیگیری نمایند و از هرگونه تلاش و فریب آنها به هر شکل و عنوان و قبول نمودن مشروعیت حکومت و باند تبهکارشان برحذر بوده و همچنان بر خواسته خود در بیرون راندن قبیله اشغالگر و ستم پیشه آل خلیفه از بحرین پایبند بمانند.
چهارم : عاشورای حسینی (ع) می بایست سرآغازی دوباره برای آزادی و رهایی از چنگال استبداد داخلی و استعمار خارجی باشد ، و عاشورا خواستگاهی برای بیرون راندن تمامی نیروهای بیگانه از بحرین و برچیده شدن تمامی پایگاه های نظامی آمریکایی و انگلیسی از کشور قلمداد شود.
براساس یک عادت همیشگی و هرساله ، مزدوران آل خلیفه از روی ترس و وحشت و در آستانه ایام عاشورا دست به یک سری اقدامات و تنش های امنیتی می زنند که از جمله شاهد هجوم و تعدی به برخی از شعائر مقدسه حسینی (ع) و مراسم های عزاداری در بیشتر شهرها و روستا ها و پایین کشیدن پرچم های مشکی عزا ، اعلامیه ها و پوسترهای اطلاع رسانی این گونه برنامه ها می باشیم. خُطبا و ذاکرین حسینی (ع) می بایست تاکید نمایند که فلسفه عاشورا یعنی فریاد انقلاب و جهاد بر علیه ظلم و بیداد است و عاشورای سید الشهداء علیه السلام ، سرآغاز انقلاب شکوهمند 14 فوریه به منظور آزادی از قید و بند های ظلم و استبداد و دیکتاتوری آل خلیفه بوده و می باشد.
بنابراین می بایست سخنرانیِ عاشورایی ، سخنرانی هدفمند و برگرفته از انقلاب بصیرت دهنده مکتبی و انقلابی عاشورا باشد و خواستار به هدف رسیدن اهداف و شعارهای انقلابی باشد که خون های بی شماری از شهدا و ارواح صدها نفر از آنان برای رسیدن و نیل به این هدف مقدس بر زمین ریخته شده است.
از اینجا و به همین مناسبت ، یاد آور میشویم که امام حسین علیه السلام باعث وحدت ماست و ما را برگِرد یک هدف والا جمع می نماید. می بایست با یکدیگر بیش از گذشته متحد شویم و تلاش های مردمی خود را از طریق هیئت های حسینی (ع) و گروه های معارض سیاسی بر علیه رژیم متجاوز آل خلیفه و آگاهی بخشیدن به مردم و بیان حقایق انقلاب عاشوراء افزایش داده و تقویت نماییم ، چراکه این انقلاب برای مخالفت با سرسپردگی در برابر ظالم و عدم قبول مشروعیت آن به وقوع پیوست. از جمله اهداف والای سرور آزادگان و سید الشهداء امام حسین علیه السلام رهایی از طاغوت در تمامی زمان ها و مکان ها و عدم قبول و باقی ماندن زیر سایه حکومت های طاغوتی و در رأس آن رژیم فاشیستی آل خلیفه می باشد.
عبادت و بندگی شایسته ، همان دوست داشتن و اطاعت از امام حسین علیه السلام و تَبری جستن و دوری از طاغوت یزیدی که امروز در دیکتاتور حمد بن عیسی و مزدوران حکومت او تجلی یافته است.
در پایان باید به این نکته خاطرنشان نمود که مردم بحرین همچنان این شعار را سرمی دهند که : مانند ما با مانندی مثل آنها هرگز بیعت نمی کنند و با امام و سرورشان حضرت امام حسین بن علی (ع) باردیگر پیمان می بندند که از یزید زمان بحرین و فرعون عصر حمد بن عیسی آل خلیفه دوری و برائت می جویند و به کمتر از سرنگونی و محاکمه او در دادگاه های عادلانه جهانی و رسیدگی به جنایت های ضد بشری و هتک حرمت نوامیس و مقدسات تن نخواهند داد. مناسبت انقلاب عاشورا ، مناسبتی نیکو برای رقم زدن موضع گیری های انقلابی و شجاعانه توسط مردم و جوانان حسینی بر علیه ظلم و ستم و جنایت رژیم و پیروزی بر دیکتاتور فاشیستی حمد بن عیسی به یاری پروردگار متعال خواهد بود.

جنبش یاران انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین بزرگ اشغال شده
30 آگست 2019 میلادی برابر با 29
ذی الحجه 1440 قمری و 9
شهریورماه 1398 شمسی

آخرین تغییر در 09 شهریور 1398 ساعت: 4:57 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top