بغداد به صورت کامل در کنترل یگان‌های حشد شعبی قرار گرفته است

نیروهای حشد الشعبی شب گذشته درسی به امریکایی‌ها و عوامل دولت مصطفی الکاظمی دادند تا برای همیشه یادتان باشد که چه کسی در بغداد حرف آخر را می زند.

خبریجات- در حالیکه الکاظمی و آمریکایی ها فکر می کردند نیروهای حشد شعبی در مناطق مختلف این کشور سرگرم نبرد با تروریست‌های داعشی هستند و شهر خالی است و می توانند هر کاری که دوست داشته باشند انجام داده و اتفاقی نیفتد، تا به خود آمدند دیدند بغداد به صورت کامل در کنترل یگان‌های حشد شعبی قرار گرفته است.

در حادثه شب گذشته و اقدام سراسر اشتباه و غیر قابل بخشش عوامل نخست وزیری عراق که با دستور به نیروی مبارزه با تروریسم در این کشور و همچنین اشغالگران آمریکایی برای دستگیری تعدادی از اعضای گردان های حزب الله صورت گرفت، تقریباً همه متوجه شدند که قدرت اصلی در بغداد دست چه کسی است و پایتخت را چه کسی کنترل می کند و قرار است امنیت در آن چگونه برقرار شود. با دستور فرماندهان حشد الشعبی صدها خودرو هزاران نفر از نیروهای بسیج مردمی حضور در خیابان های پایتخت، دست برتر را به الکاظمی و سفیر آمریکا در بغداد نشان دادند

پس از عذرخواهى الكاظمى در حضور هادى العامرى و ابو فدك المحمداوى نيروهاى آزاد شده حشد الشعبى در كنار ورودى منطقه الخضراء (منطقه سبز) كه كاخ نخست وزيرى در آنجا قرار دارد، نماز صبح را اقامه كردند. الکاظمی به زعم خودش می‌خواست میخش را در بغداد بکوبد،‌ اما خیلی زود فهمید میخ را در سراب کوبیده است.

یک نکته مهم در مورد داستان دیشب اینکه فقط مكافحة الإرهاب نبود بلکه نیروهای جهاز مخابرات (جایی که قبلا تحت مسئولیت الکاظمی بود) و حضور مستقیم آمریکایی ها هم بود، ولی همه با لباس مکافحه بودند... با این حال فرماندهی حشد الشعبی خیلی زود تصمیم‌گیری و اقدام کرد. عبارت بهتر می‌توان گفت نیروهای بسیج مردمی عراق پیش از این برای چنین رویدادهای آمادگی داشته و طرح مانور هم آماده کرده بودند.

ابعاد اقدام دولت الکاظمی و واکنش حشد الشعبی به این اقدام بسیار گسترده و قابل توجه است و نمی‌توان آن را در ضمن یک یا دو مطلب ذکر کرد. الکاظمی فکر می‌کرد با گماشتن الساعدی در راس سازمان مبارزه با تروریسم – که پیش از این عادل عبدالمهدی او را به جرم خیانت و جاسوسی علنی برای سفارت آمریکا از کار برکنار کرده بود – می‌تواند هر کاری که دوست دارد در عراق انجام دهد، اما مشخص شد که امروز بسیج مردمی عراق بسیار قدرتمندتر و گسترده‌تر از عناصر در اختیار نخست وزیری و سفارت آمریکا در بغداد هستند....

نکته قابل توجه اینکه دیشب و در آغاز ماجرا، خبرگزاری آمریکایی رویترز با انتشار این خبر اعلام کرد که سه تن از فرماندهان کتائب و سه تن از عناصر ایرانی نیز در بین بازداشت شدگان بوده‌اند که عناصر ایرانی به نیروهای آمریکایی تحویل داده شده‌اند!!! البته این خبر از همان ابتدا هم مشخص بود دروغ است اما شیطنت رسانه‌ای رویترز و هماهنگی آن با سفارت آمریکا در بغداد بسیار قابل توجه است.

این خبر کذب، ضمن اثبات ضمنی حضور و نقش مستقیم آمریکایی‌ها در ماجرای دیشب، تایید کننده اطلاع کامل امریکایی‌ها و مدیریت و حضور مستقیم آن‌ها در این حادثه است. البته آمریکایی‌ها خیلی زود متوجه شدند بد جایی یادگاری نوشته و می‌تواند هزینه‌های بسیار سنگین‌تری برای آنها در پی داشته باشد، هماهنگی الکاظمی و سفارت آمریکا در حمله به نیروهای حزب الله خیلی زود صورت گرفت و الکاظمی کمی عجله کرد تا نشان دهد چرا «خیرالموجودین است....

آخرین تغییر در 06 تیر 1399 ساعت: 9:15 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top