بازتاب نشست سه جانبه تهران در رسانه های خبری جهان

رسانه های خبری جهان با بازتاب گسترده نشست تهران ضمن تشریح مواضع سران ایران، روسیه وترکیه نسبت به تحولات سوریه، به توافق آنان در لزوم دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه اشاره کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست سه جانبه تهران با حضور رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه و با محور بررسی تحولات در سوریه ساعاتی پیش در حالی به کار خود پایان داد که سران سه کشور در بیانیه ای مشترک ضمن اعلام رضایت از دستاوردهای فرمت آستانه و تأکید بر پایبندی مستحکم و مستمر خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین اهداف و اصول منشور ملل متحد تصریح کردند که تنها از طریق یک فرایند سیاسی مذاکراتی می‌توان به منازعه در سوریه پایان داد.

خبرگزاری راشاتودی در گزارش خود پیرامون این نشست می نویسد: «نشست تهران با درخواست از تروریستها برای کنار گذاشتن سلاحهایشان پایان یافت».

روزنامه ایندین اکسپرس نیز در گزارشی پیرامون نشست سه جانبه تهران نوشت: «در نشستی که احتمالاً نقش محوری در تعیین آینده منازعه خشونت بار در سوریه ایفا می کند، سران ایران و ترکیه حمایت آمریکا از معارضان سوری را محکوم کردند و پوتین نیز با پیشنهاد آتش بس در ادلب مخالفت کرد».

روزنامه دیلی صباح در گزارش خود پیرامون این نشست از ابراز رضایت سران سه کشور از دستاوردهای فرمت آستانه و پیشرفت حاصله در کاهش خشونتها در سراسر جمهوری عربی سوریه و کمک به صلح، امنیت و ثبات در این کشور نوشت.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود ادعا کرد که «رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه بر سر آتش بسی که از حمله دولت سوریه به منطقه تحت کنترل معارضان در استان ادلب جلوگیری می کرد(!) به توافق نرسیدند

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top