انتخاب نخست وزیر عراق باید بر مبنای برنامه کاری شخص باشد نه وابستگی فرد به احزاب و گروه‌ها

آیت الله العظمی مدرسی در بیاناتشان در کربلای مقدس عنوان کردند: «معیار انتخاب نخست وزیر آینده عراق باید برنامه کاری او در راستای پیشرفت کشور باشد و وابستگی فرد به احزاب مختلف معیار درستی برای این گزینش نیست».

خبریجات-آیت الله العظمی مدرسی تأکید کردند: «مشارکت همه گروه‌ها در طرح‌ریزی برنامه‌ای کامل و کاربردی پنج ساله در بخش آموزش، کشاورزی، صنعت و دیگر بخش‌های توسعه، ضروری است».

معظم له در ادامه عنوان کردند: «این برنامه باید در راستای دستیابی به سه هدف طرح‌ریزی شود.
اول: توزیع عادلانه بخشی از ثروت عراق به صورت مستقیم بر تمامی مردم عراق.
دوم: اختصاص دادن بودجه به استان‌های مختلف بر مبنای جمعیت.
سوم: ایجاد راه‌حلی برای معضل بزرگ بیکاری در عراق، از طریق ایجاد جایگزینی برای استخدام‌های دولتی.

آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود اصلاح قوانینی که مسبب فساد در عراق شده را مهم برشمرده و خواستار تأسیس مؤسسه‌ای در موازات مجلس نمایندگان شامل صاحب‌نظران، حقوقدانان و علمای وارد به مسائل حقوقی شدند که تدوین مفاد قانونی را به عهده بگیرند و این مفاد را بر مجلس جهت تصویب عرضه کنند. همچنین خواستار تبدیل سیستم اداری موجود به سیستم الکترونی شدند.

معظم له در خاتمه بیاناتشان با استناد به آیه ۲۹ سوره مبارکه فتح: (محمّد، فرستاده خداست و کسانی که با او هستند بر کافران سرسخت و در میان خودشان با یکدیگر مهربانند)، اصلاح جامعه اسلامی را منوط به بازگشت به فرهنگ اسلامی که پیامبر اسلام آن را بر اساس رحمت و مودت بین افراد جامعه پایه‌گذاری کرده، برشمردند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top