امروز مجلس کارامد نیست به همین دلیل در راس امور نیست

اشکالات ما از زمانی اغاز شد که برخی از مسوولان ما مسیری را برای اداره کشور انتخاب کردند که با مبانی انقلاب اسلامی سازگار نبود و منطبق بر سنت‌های الهی که اساس انقلاب ماست نبود.

به گزارش خبریجات-به نقل از تستیم ری ، محمدباقر قالیباف شامگاه یکشنبه در آئین یادواره شهدای مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید وحید زمانی‌نیا در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در شهرری سخن می‌گفت: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: انقلاب اسلامی هم باعث احیای مجدد اسلام و هم عزت مسلمین در همه دنیا شد. این انقلاب برکات و نعمات بزرگی برای ما اورده است و باید قدرشناس این انقلاب باشیم. ازجمله اینکه به ما هویت بخشید. به طوری که هویت اسلامی و تمدن عظیم ایرانی ما را احیا کرد. استقلال و ازادی نیز همچنین. در حوزه مسائل زیرساختی هم شاهد اقدامات بسیاری هستیم در حوزه‌های سلامت، راه و اتفاقات بزرگی افتاده است. البته فراموش نکنیم این انقلاب دشمنان کمربسته‌ای داشته و دارد، زیرا در مقطعی از زمان این انقلاب شکل گرفت که شوروی و امریکا به عنوان دو قدرت شرق و غرب همه کشور‌ها را در همه زمینه‌ها تحت سیطره خود داشتند، اما انقلاب اسلامی از زیر جریانی که بر دنیا حاکم بود بیرون امد و از مکتب اهل بیت و فرهنگ قرانی سخن گفت. این انقلاب مبتنی بر سنت‌های الهی ان هم در مقطعی که دین و مهدویت در جوامع نبود، شکل گرفت.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه هر یک از اتفاقات و توطئه‌هایی که برای انقلاب و کشور ما رخ داد به تنهایی کافی بود که یک کشور را به نابودی بکشاند، اظهار کرد:، اما پیشرفت کشور ما همزمان با این فشار‌ها صورت گرفته که ارزشمند است.

وی با تاکید بر اینکه در کنار موفقیت ها، اما مشکلاتی هم در برخی حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی داریم، تصریح کرد: در حوزه اقتصاد بی عدالتی و تبعیض و مشکلات متعددی می‌بینیم و گلایه مردم هم در این حوزه بحق است. اما ریشه اصلی این مشکلات کجاست؟ ایا از نداشتن پول و امکانات ناشی شده یا ریشه در حرکت ما در مسیر اسلام دارد یا ریشه جای دیگری دارد؟ این خیلی مهم است که مورد توجه قرار گیرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی می‌گویند، چون ما انقلاب کردیم و با همه دنیا داریم دشمنی می‌کنیم به مشکل خورده ایم اگر دشمنی با امریکا و دیگران نکنیم همه مشکلات مان رفع می‌شود، گفت: ایا ان کشور‌هایی که حاضرند عزت شان را بفروشند و با امریکا دشمنی نمی‌کنند مشکلات ندارند؟ کشور‌های بسیاری زیر سیطره امریکا هستند، اما مشکلات شان از ما هم بیشتر است.

قالیباف بااشاره به ادعای برخی که قبل از برجام می‌گفتند امریکا میخواهد صلح کند، اما ایران نمی‌خواهد مذاکره کند، بیان کرد:، اما دیدید توافق شد و به تایید شورای امنیت هم رسید، اما کس دیگری مانند ترامپ امد و ان را ملغی کرد. این تنها درباره جمهوری اسلامی اتفاق نمی‌افتاد از یکصد سال پیش هم امریکایی‌ها به هرجای دنیا رفتند و خواستند چپاول کنند همین ماجرا رخ داده لذا قابل اعتماد نیستند.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس افزود: اشکالات ما از زمانی اغاز شد که برخی از مسوولان ما مسیری را برای اداره کشور انتخاب کردند که با مبانی انقلاب اسلامی سازگار نبود و منطبق بر سنت‌های الهی که اساس انقلاب ماست نبود.

وی با پرداختن به فرموده امام راحل مبنی براینکه ما رژیم فاسد پهلوی را ساقط کردیم، اما نگران کسانی هستم که غرب زده هستند که همچنان در کشور باشند و تفکر غرب زدگی در کشور باقی بماند و باعث انحراف در مسیر انقلاب بشود، اظهار کرد: هرکجا ار مبانی انقلاب که مبتنی بر فرهنگ قران و اهل بیت است فاصله گرفتیم دچار مشکل شدیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نقش مردم در دوران دفاع مقدس عامل مهمی در پیروزی ما بود. به طوری که هریک از شهدایی که نامشان اکنون به یک فرهنگ و منش تبدیل شده، از همین مردم برخواستند؛ نظامی یا عضو سپاه هم نبودند با اینکه سپاه ارگان مردمی بود. مانند شهید کاظمی ها، شهید همت‌ها و شهید سلیمانی ها.

قالیباف با بیان اینکه انبیا وقتی مبعوث می‌شدند ۳ ابزار داشتند؛ وحی معجزه و مردم تاکید کرد: اگر مردم در دوران دفاع مقدس در میدان نبودند ارتش و سپاه کاری از دست شان بر نمی‌امد. مردم از ارکان اساسی اداره یک جامعه هستند.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با اشاره به برخی زخم زبان‌ها بعد از پذیرفتن قطع نامه گفت: گرچه ان روز عده‌ای میگفتند بعد ازاین همه جنگ هنوز صدام و حزب بعث سرجایش و راه کربلا هم که بسته است. ما کمی صبر کردیم و دیدیم همه اهدافی که امام راحل مشخص کرده و خواسته‌هایی که مردم داشتند همه محقق شد. به طوری که امروز می‌بینید انقلاب اسلامی تا کجا اشاعه یافته، امریکا در چه وضعیتی است و صدام و حزب بعث کجا هستند.

وی با ذکر خاطره‌ای از شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس گفت: در جلسه‌ای به مسوولان دولتی ان زمان گفتیم ما فقط جیره غذایی برای رزمندگان می‌خواهیم نه هیچ امکانات دیگری. یعنی تا این حد کمبود داشتیم، اما باور داشتیم که خدا به ما در قران گفته بود شما اگر حداقل امکانات را داشته باشید، اما به درستی ان را به کار بگیرید و با تدبیر، من شما را پیروز می‌کنم. یعنی به «کم من فئه قلیله» ایمان داشتیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: ریشه مشکلات اقتصادی ما بی توجهی به همین باور هاست. امروز خطرناک تراز تحریم و تهدید نظامی و دشمنی‌هایی که در منطقه برای مان هست، خطر غرب زدگی و فاصله گرفتن از فرهنگ قرآن است.

قالیباف با بیان اینکه در حوزه اقتصاد به مردم میدان نمی‌دهیم، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس هم بنی صدر مانع حضور مردم در جبهه‌ها شد- البته ان زمان قرار بود جان داده شود نه به کسی پول بدهند چه برسد در حوزه اقتصاد که سرش دعواست ایا به جوان و مردم فرصت می‌دهند؟ -، اما بعد از اینکه بنی صدر از فرماندهی کل قوا برکنار شد اوضاع جنگ هم به دست مردم تغییر کرد.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه اقتصاد ما ۸۰ درصدش دولتی است گفت: حتما این اقتصاد با مشکل مواجه می‌شود و در ان فساد رخ می‌دهد و حتما مبارزه با این فساد بی نتیجه است. ضعف دیگر ما چالش‌های جدی مدیریتی است که امروز با همه وجود ان را همه ما حس می‌کنیم. ما در حوزه مدیریت ناکارامدی اشباع شده داریم. یعنی اگر مدیران دست به هیچی نزنند و تصمیمی نگیرند حتما وضع بهتر خواهد بود.

وی بااشاره به افزایش ۴ برابری درامد ما طی دو سال و عدم تغییر در رشد اقتصادی در مقطعی، خاطرنشان کرد: امروز مردم دنبال جریان سیاسی چه کسی اصلاح طلب و چه کسی اصولگراست نیستند دنبال این هستند چه کسی عرضه دارد مشکلات را حل کند حالا با هر گرایش سیاسی. دعوا سر با عرضه و بی عرضه بودن است. سر اینکه چه کسی باور‌های انقلاب را باور دارد که بتواند مشکلات را حل کند.

قالیباف افزود: مردم باید به میدان بیایند. هرچقدر برنامه خوب و سیاست‌های خوب داشته باشیم، اما در اجرای این‌ها سازمان‌ها و نهاد‌ها و سیستم بروکراسی اداری کشور تحولی اتفاق نیفتد هرچه سیاست خوب هم که رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌کنند باز هم اتفاقی نمی‌افتد و بدتر می‌شود، چون مردم می‌بینند این وظایف است، اما انجام نمی‌شود؛ خب مشکلات بیشتر می‌شود.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه مجلس از ارکان مهم کشور است و به تعبیر امام راحل در راس امور است، تاکید کرد: امروز مجلس کارامد نیست به همین دلیل در راس امور نیست. مجلس باید برای مشکلات بتواند راهکار یافته و برای مشکلات ریل گذاری کرده و اجرا را مطالبه کند. اگر نتواند چاره اندیشی کند پس ناکارامد است. امروز مردم ما توقع شان از مسوولان و مجلس این است که به مشکلات تخصصی نگاه گرده و انقلابی برخورد کنند. تا چاره اندیشی شود. نه اینکه جناح سیاسی را دنبال کنند.

وی در تعریف مجلس اسلامی گفت: مجلس وقتی انقلابی و اسلامی است که بتواند کاری انجام دهد که مردم از زندگی شان راضی بوده و بتواند گره از مشکلات مردم باز کند. اگر شعار انقلابی بودن داده، اما نتوانیم برای مردم کاری کنیم بیشتر کمک به دشمن کرده ایم. رهبر معظم انقلاب فرمودند: راه مبارزه با دشمن کار است و کار و کار. مردم باید بود و نبود یک مسوول را حس کنند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شهید سلیمانی چرا اینقدر بین مردم عزیز، زیرا مبتنی بر سنت‌های الهی عمل کرد.

قالیباف با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: وظیفه ما ۳ چیز است اول دشمن را خوب بشناسیم دوم نقشه دشمن را بدانیم و سوم شیوه مقابله را به درستی انتخاب کرده و برایش تدبیر کنیم تصریح کرد: شهید سلیمانی در طول زندگی اش این سه عنصر را به درستی دنبال می‌کرد و فارغ از دسته بندی مذهبی، قومی و ملیتی مردم را به صحنه اورد. هرکسی را که حاضر بود در مقابل ظلم امریکا بایستد به میدان اورد. در شیوه مبارزه هم انجایی که لازم بود بجنگد چنگید و انجا که لازم بود گفتگو کند مذاکره کرد.

وی با اشاره به شکست کشور‌های عربی در دهه شصت مقابل اسراییل و پیروزی در جنگ‌های ۳۳ روزه با حضور مردم گفت: این مردم بودند که توانستند اسراییل را شکست دهند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر امروز دل به سنت‌های الهی داده و ان‌ها را باور داشته باشیم مردم را در صحنه داشته باشیم و کار و تلاش کرده و با عقل و تدبیر و همدلی فارغ از دسته بندی مردم خدمت صادقانه دهیم، ما بر مشکلات فائق می‌اییم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر امروز دل به سنت‌های الهی داده و ان‌ها را باور داشته باشیم مردم را در صحنه داشته باشیم و کار و تلاش کرده و با عقل و تدبیر و همدلی فارغ از دسته بندی مردم خدمت صادقانه دهیم، ما بر مشکلات فائق می‌اییم.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: بر اینکه در حوزه اقتصاد و مدیریت هم باید دشمن ر. ا. خوب بشناسیم نقشه اش را بدانیم و تلاش کنیم با شیوه درست ان را حل و فصل کنیم. امروز کارامدی مهم‌ترین موضوعی است که مردم به ان نیاز دارند.

وی ادامه داد: یکی از اساتید علم اقتصاد که شاید دیدگاهش هم با ما یکی نباشد گفت: ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی ما به ناکارامدی اقتصاد در حوزه داخلی بر می‌گردد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام هرکجا به من مسوولیتی واگذار شد سعی کردیم عدالت را رعایت کرده و در حد توان مان به بهترین شکل خدمات دهی کنیم. مثلا در شهرداری مترو را از جنوب به شمال یعنی از طرف منطقه محروم‌تر ساختیم و توسعه دادیم.

قالیباف با تاکید بر لزوم شفافیت گفت: وقتی حرف از انقلاب می‌زنیم باید عدالت را برقرار کرده و شفاف با مردم رفتار کنیم. راه اندازی سامانه ۱۱۰ برای ایجاد عدالت بین مردم بود که هر کس از هر طبقه‌ای با هر سلیقه‌ای بتواند یکسان از خدمات پلیس استفاده کند.

وی با اشاره به کمک‌هایی که در دوران شهرداری به خانواده‌های مستضعف و معلول صورت داده است گفت: وظیفه من خدمت به این‌ها بود. تلاش کردم ان‌ها فرصت اموزش بیابند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top