ادعای نهادهای امنیتی آمریکا درباره قصد ایران برای دخالت در انتخابات این کشور

نهادهای امنیتی دولت آمریکا مدعی شده‌اند که کشورهای روسیه، ایران و چین قصد مداخله در انتخابات آمریکا را دارند

خبریجات - به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یو.پی.آی، هفت آژانس امنیتی فدرال آمریکا هشدار داده‌اند که «چهار عامل بدخواه» تلاش خواهند کرد تا در دموکراسی آمریکا مداخله کنند.

سران چهار نهاد حکومتی وزارت دادگستری، وزارت دفاع، سازمان اطلاعات ملی، اف.بی.آی، فرماندهی سایبری و ان.اس.ای، در بیانیه‌ای مشترک، امنیت انتخابات را در اولویت قرار داده‌اند تا آن‌چه "تلاش سه کشور روسیه، ایران، چین و عاملان دیگر برای مداخله در انتخابات آمریکا" عنوان شده است را بی‌‎‌نتیجه بگذارند.

سران این نهادها گفته‌اند: مخالفان ما خواهان کارشکنی در نهادهای دموکراتیکمان، متاثر کردن افکار عمومی و تاثیر گذاشتن بر سیاست‌های دولت هستند. روسیه، چین، ایران و دیگر عاملان بدخواه، همگی به دنبال مداخله در روند رای‌گیری یا تاثیر گذاشتن بر تصور رای‌دهندگان خواهند بود.

آن‌ها همچنین مدعی شدند که عاملان یادشده ممکن است از کمپین‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های اطلاعات دروغین مستقیم استفاده کرده و یا حملاتی سایبری علیه زیرساخت‌های فدرال یا محلی انجام دهند.

در ادامه ادعای این نهادها آمده است: در حالی که مدرکی دال بر مصالحه یا عملیات نفوذی در زیرساخت انتخابات آمریکا در دست نیست، دولت فدرال همراه با پنجاه ایالت، مقامات منطقه‌ای و محلی و شرکای خصوصی در تلاش است تا تهدیدها را شناسایی کرده و اطلاعات را «در سطحی بی‌سابقه از هماهنگی» به اشتراک بگذارد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top