آیت الله العظمی مدرسی نسبت به گرفتاری منطقه در باتلاق تروریسم هشدار داد
 
آیت الله العظمی مدرسی نسبت به گرفتاری منطقه در باتلاق تروریسم هشدار داد.
 
آیت الله العظمی سید محمدتقی مدرسی با اشاره به اوضاع اخیر افغانستان ضمن هشدار به گسترش تروریسم در منطقه عنوان کردند: «حوادث افغانستان محدود به مرزهای این سرزمین نخواهد ماند و اثرات آن به کل منطقه کشیده خواهد شد».
معظم‌له در بیانات این هفته خویش اظهار کردند: «کشورهای جهان و هم‌مرز افغانستان باید از آنچه در این کشور رخ می‌دهد، غافل نباشند و از ملت افغانستان در برابر گسترش طالبان، حمایت کنند. طالبان به هیچ تعهدی پایبند نیستند، با دیگر گروه‌ها همزیستی نداشته و به اصول و روند فعالیت سیاسی باور ندارند. ملت افغانستان نیز باید از ارزش‌ها و وطن خود دفاع کرده و اجازه ندهند گروهی با تفکرات قرون وسطایی قدرت بگیرند».
آیت الله العظمی مدرسی در ادامه افزودند: «در عراق نیز شاهد شعله‌ور شدن آتش فتنه هستیم. باید برای آبادانی کشور بر اساس دین، ارزش‌ها و تمدنی که سردمدار آن بودیم، با همدیگر متحد شویم».
ایشان در خاتمه با اشاره به اینکه آبادی و بازسازی عراق با شعار و سخن امکان‌پذیر نیست فرمودند: «باید برای کشوری آباد تلاش و عمل کرد. خداوند در آیه ۱۳ سوره مبارکه سبأ می‌فرماید: (اعملوا آل داوود شكراً؛ ای خاندان داوود! براى سپاسگزارى كارى كنيد). کار و عمل با تعاون و همکاری و دنباله‌روی از تمدن، شکل می‌گیرد».
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top