چند وقت یک بار لوازم آرایشی را دور بریزیم

لوازم آرایشی مثل کتاب ها و عکس ها نیستند که ماندگاری همیشگی داشته باشند چون بعد از انقضا دیگر آن تاثیر سابق را روی پوست ندارند و منجر به التهاب و مشکلات پوستی می شوند. راهنمای زیر به شما می گوید که چه زمانی باید لوازم آرایشی را دور بریزید

کرم فونداسیون مایع: بعد از ۶ ماه تا ۱ سال


در استفاده از این کرم ها چه از دست چه از قلمو استفاده کرده باشید احتمال این که هر بار دست ها یا قلموها را بشوئید بسیار کم است. بنابراین با هر بار استفاده کرم را با باکتری های جدیدی آشنا می کنید.

لوازم آرایشی کرمی: بعد از ۶ ماه تا ۱ سال


در مورد این نوع لوازم آرایشی مثل کانسیلرها، رژگونه ها و سایه چشم ها توجه به بافت آن ها بسیار مهم است. اگر بافت آن ها به شکل قلنبه قلنبه در آمده است وقتش رسیده که آن ها را دور بریزید.

رژلب: بعد از ۱ سال


اگر احساس کردید رژلب به راحتی روی لب پخش نمی شود آن را دور بریزید. رژلب را جای خشک و خنک نگهداری کنید.

لوازم آرایشی پودری: بعد از ۲ سال


رژگونه پودری، پودر تثبیت کننده و هایلایترها لوازم آرایشی خوب و پرکاربردی هستند. قلموها و برس های آرایشی را هر چند وقت یک بار تمیز بشوئید تا بیشتر عمر کنند.

خظ چشم: مایع بعد از ۳ ماه. مدادی بعد از ۲ سال


خط چشم های مایع خیلی زود خشک می شوند پس اگر می خواهید پولتان را دور نریزید سراغ خط چشم های مایع نروید. خط چشم های مدادی را هر چند وقت یک بار تراش کنید و دور از رطوبت قرار دهید تا بیشتر عمر کنند.

ریمل: بعد از ۳ ماه


ریمل ها هم مثل خط چشم های مایع زود خشک می شوند. هر زمان احساس کردید دچار التهاب چشم شده اید ریمل را دور بیندازید.

مرطوب کننده: تیوپی بعد از ۶ ماه. پمپی بعد از ۱ سال


از مرطوب کننده ها با گوش پاک کن استفاده کنی تا کمتر در تماس با دست ها باشد. اگر مرطوب کننده پمپی استفاده می کنید از تماس مستقیم با دست جلوگیری کنید تا مانع آلودگی آن شوید.

ضد آفتاب: بعد از ۱ سال


از آن جا که کرم ضد آفتاب هم برای صورت و هم برای گردن و دست ها استفاده می شود بیشتر از یک فصل ماندگاری ندارد اما در غیر اینصورت به تاریخ انقضای روی کرم دقت کنید.

لاک ناخن: بعد از ۱ سال


لاک های قدیمی و تاریخ گذشته به ناخن ها آسیب نمی رساند اما آن زیبایی روزهای اول را روی ناخن ها نخواهد داشت.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top