کرونا به زندگی پنج نفر در یزد پایان داد

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به فوت پنج نفر شبانه روز گذشته گفت: در این مدت در شهرستان های بافق، تفت و میبد هر کدام یک تَن و در مرکز استان نیز ۲ نفر قربانی بیماری کووید - ۱۹ شدند.

به نقل از خبریجات ، دکتر سید ابراهیم سلمانی افزود: در این مدت از ۸۶۱ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا در مراجعه به مراکز درمانی و بهداشتی استان ، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی سازمان جهانی بهداشت، ۲۸۱ فرد مبتلای قطعی به بیماری یادشده شناسایی شدند.
 
 وی ادامه داد: از این تعداد، به دلیل وخامت حال  ۲۶ نفر در بیمارستان های استان بستری شدند و ۲۵۵ نفر در منزل دوره نقاهت خود را طی می کنند.
 
سلمانی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان ۸۷ هزار و هفت فرد مبتلا به کرونا شناسایی شده اند که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۸ نفر جان خود را از دست داده اند.
 
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 
 
جهش ویروس کرونا در انگلستان ،آفریقا و هندوستان که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورد.
 
کارشناسان همچنان توصیه می کنند، مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.
 
حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد. 
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top