کاهش ۴۰ درصدی ابتلا به بیماری ایدز در کشور

با تمهیدات انجام شده در سطح کشور میزان ابتلا به بیماری ایدز در کشور کاهش یافته است

سرپرست گروه پیشگیری و کاهش آسیب های پر خطر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش ۴۰ درصدی ابتلا به بیماری ایدز در کشور خبر داد.
سرپوش پزشکی - به گزارش مهر، ابراهیم قدوسی پیش از ظهر یکشنبه در کارگاه مکان یابی گروه های پر خطر با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی ابتلا به بیماری ایدز در کشور، خبر داد: با تمهیدات انجام شده در سطح کشور میزان ابتلا به بیماری ایدز در کشور کاهش یافته است.

 وی عنوان کرد: بیماری ایدز یکی از مهمترین بیماری های پر خطر به شمار می رود که علائم آن در فرد بسیار دور بروز می کند و شناسایی این بیماری بسیار سخت است.

 سرپرست گروه پیشگیری و کاهش آسیب های پر خطر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: استفاده از سرنگ و تزریق مشترک عامل اصلی ابتلا این بیماری به دیگران به شمار می رود که در این رابطه با توزیع ابزار و سرنگ بهداشتی از سرایت این بیماری در سطح کشور جلوگیری شده است.

 وی بیان کرد: طرح توزیع رایگان ابزار بهداشتی و سرنگ از سال ۸۶ در کشور اجرایی شد و نقش مهمی در کاهش سرایت این بیماری در سطح جامعه داشته است.

 بکارگیری ۱۵۰۰ روانشناس بالینی برای مبارزه با اعتیاد

سرپرست گروه پیشگیری و کاهش آسیب های پر خطر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برنامه های آگاه سازی مردم نیز در این رابطه نقش مهمی در جلوگیری از افزایش این بیماران داشته است.

 وی عنوان کرد: ایران با اجرای این طرح به عنوان یک الگو در سطح خاورمیانه مطرح است.

 وی با اشاره به اینکه اعتیاد در جامعه زمینه ساز ایجاد آسیب های اجتماعی است، بیان کرد: مبارزه با اعتیاد از دیگر اهداف وزارت بهداشت و درمان است.

 سرپرست گروه پیشگیری و کاهش آسیب های پر خطر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: بیش از یک هزار و ۵۰۰ روانشناس بالینی در طرح مبارزه با اعتیاد در طرح نظام سلامت بکارگیری شده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top