مردان و دلیل علمی برای بی وفایی بعد از هماغوشی

 شناخت رفتار جنسی سایر حیوانات نزدیک به بشر، شاید مطابقت و مغایرتی با وضعیت بشر نداشته باشد ولی دانستن فرمان های طبیعی و غریزی، بی ضرر نخواهد بود

خبریجات-یکی از بزرگترین اتهامات و گله ها به مردان در طول تاریخ، بی علاقه شدن مردان بعد از وصلت با یار است. شاید بخشی از صحت ادعای فوق ریشه ایی غریزی داشته باشد. برای توضیح این پدیده بهتر است اشاره ایی داشته باشیم به کشف علمی Coolidge Effect

به طور مشخص Coolidge Effect در بین پستانداران و معمولا جنس مذکر اتفاق می افتد. به این صورت که موجود مذکر بعد از رابطه جنسی و رفع عطش میل جنسی، به محض حضور یک عضو مونث جدید، دوباره سر شوق می آید و این ماجرا بعد از فروکش شدن و از دست دادن علاقه جنسی به شریک قبلی، دوباره و دوباره برقرار می شود.

برای اولین بار Coolidge Effect در محیط آزمایشگاه با مشاهده یک موش نر و چندین موش ماده به طور مستند ثبت شده است. موش نر بعد از آمیزش با موش های ماده و وقتی که از تاب و توان افتاده بود و حتی نمی توانست جوابگوی موش های ماده درون فقس باشد به محض اضافه شدن یک موش ماده جدید به قفس،علاقه جنسی اش را بازیافت. موش نر با وجود بی میلی و با وجود در دسترس بودن موش های ماده ایی که قبلا با آنها سکس داشت فقط به موش ماده جدید رغبت جنسی نشان می داد.

توضیح این رفتار بدوی در پستانداران به چرخه تنازع بقا و سیستم ادامه نسل و تکرار خویش بر می گردد . پستانداران مذکر به صورت غریزی برنامه ریزی شده اند که بعد از سکس با شریک کنونی شان، اگر حیوان ماده جدیدی پدیدار گردد بلافاصله قادر باشند «قابلیت» جفت گیری داشته باشند حتی اگر میل جنسی شان فروکش کرده باشد.

ذکر این نکته مثل همیشه ضروری است که شناخت رفتار جنسی سایر حیوانات نزدیک به بشر، شاید مطابقت و مغایرتی با وضعیت بشر نداشته باشد ولی دانستن فرمان های طبیعی و غریزی، بی ضرر نخواهد بود.

آخرین تغییر در 24 شهریور 1398 ساعت: 5:47 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top