فوت یک تا دو درصدی مبتلایان به ویروس کرونا تا مدت زمان زنده‌ماندن ویروس

دانستنی هایی درباره کرونا,ویروس کرونا,آمار فوتی های ویروس کرونا در جهان,coronavirus,راهکار مقابله با کرونا تحقیقات نشان دادند که طولانی ترین مدت زمان عمر ویروس کرونا (corona) بر روی سطوح و اجسام پلاستیکی است و بر روی فولاد ضدزنگ بیش از سه روز زنده می ماند. همچنین، این بررسی نشان داده که ویروس کرونا می تواند بیش از سه ساعت در هوا زنده بماند.

خبریجات-سرپوش پزشکی - پژوهشگران انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی در مونتانا در غرب آمریکا در تحلیلی مدت زمان زنده ماندن ویروس کرونا بر روی سطوح و اجسام گوناگون را تخمین زده اند.

به گزارش آفتاب نیوز، در این بررسی که نتایج آن در نشریه Medrxiv منتشر شده، اشاره شده است که ویروس کرونا میتواند بیش از چهار ساعت بر روی سطوح مسی زنده بماند و بیش از ۲۴ ساعت بر روی سطح مقوایی زنده خواهد ماند.

بررسی ها نشان دادند که طولانی ترین مدت زمان عمر ویروس کرونا بر روی سطح ها و اجسام پلاستیکی است و بر روی فولاد ضدزنگ بیش از سه روز زنده می ماند. همینطور، این بررسی نشان داده که ویروس کرونا (corona) میتواند بیش از سه ساعت در هوا زنده بماند.

در این پژوهش اشاره شده که لازم است کیبورد کامپیوتر، گوشی موبایل و سطوح مختلف میز ها بطور مستمر ضدعفونی شوند.

دانستنی هایی درباره کرونا,ویروس کرونا,آمار فوتی های ویروس کرونا در جهان,coronavirus,راهکار مقابله با کرونا
روزنامه" گاردین" نیز در گزارشی به سوال و جواب هایی در مورد ویروس کرونا پرداخته است:

برترین راه برای تقویت دستگاه ایمنی بدن چیست؟

باید رژیم غذایی (diet) متعادل و متوازنی داشته باشیم. بیشتر بخوابیم و بیش از حد کار نکنیم تا خسته نشویم. درصورتی که سیگاری هستید سعی کنید سیگار کشیدن را کنار بگذارید. همینطور، بهتر است مصرف مشروبات الکلی را کاهش دهید و از مخدر های دیگر هم کمتر استفاده کنید.

دانستنی هایی درباره کرونا,ویروس کرونا,آمار فوتی های ویروس کرونا در جهان,coronavirus,راهکار مقابله با کرونا

آیا ژل های آنتی باکتریال الکلی برای مقابله با کرونا مؤثر هستند؟

شستشو دست با آب و صابون و استفاده از ژل های آنتی باکتریال با پایه الکلی بهترین راه ها برای برای مبارزه با ویروس کرونا هستند.

چه کسانی در معرض بیش ترین خطر در برابر ویروس کرونا قرار دارند؟

اکثر داده های دردسترس در خصوص کرونا و پیامد های آن برگرفته از تجربیات کشور چین هستند. داده های کشور چین نشان میدهند که بیماران مبتلا به عارضه های قلبی، دیابت (Diabetes) و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا و امراض ریوی و بیماران مبتلا به سرطان در معرض بیشترین خطر در برابر ویروس کرونا قرار دارند و در صورت ابتلا متحمل بیشترین میزان آسیب خواهند شد.

ویروس کرونا تا چند ساعت در هوا و بر روی سطوح زنده می ماند؟

ویروس کرونا می تواند ساعاتی در هوا زنده بماند و ساعات طولانی تری بر روی سطوح زنده باقی خواهد ماند. این ویروس به مدت یک روز میتواند بر روی مقوا زنده بماند و بر روی سطوح پلاستیکی تا دو و حتی سه روز زنده می ماند. الکل اتانول و همچنین ترکیباتی، چون هیدروژن پراکسید و سدیم هیپوکلریت برای از بین بردن کرونا مؤثر هستند. فارغ از مدت زمان زنده ماندن کرونا، در صورتی که سطوح را دائما ضدعفونی کنید می توانید با ویروس کرونا مقابله کنید.

دانستنی هایی درباره کرونا,ویروس کرونا,آمار فوتی های ویروس کرونا در جهان,coronavirus,راهکار مقابله با کرونا

بیمارستان ها چطور با مبتلایان به ویروس کرونا مواجه می شوند؟

در صورتیکه فرد بشدت بیمار باشد میتوان اکسیژن دهی به او را آغاز کرد. اگر فردی علائم عفونی بیماری را از خود نشان داد می توان برای او آنتی بیوتیک تجویز کرد. در این موارد از کپسول" تامیفلو" که دارویی آنتی ویروسی است، استفاده می شود. البته درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد و داروی ذکر شده عمدتاً برای مبتلایان به آنفولانزا مورد استفاده قرار می گیرد و تنها می تواند در بهبود حال بیمار کرونا و نه درمان کامل او کمک کننده باشد. همچنین، اقداماتی برای مقابله با سرفه و درد افراد نیز بطور همزمان صورت می گیرند.

نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا چه میزان است؟

در حدود یک تا دو درصد مبتلایان فوت می کنند. آشکار است که نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس در جوانان و افرادی که بیماری های دیگری ندارند بسیار پایین است.

آیا بعد از ابتلا و بهبودی فرد از ویروس کرونا او در برابر آن ویروس ایمنی پیدا می کند؟

در مورد ویروس هایی، چون مرس و سارس تا حدی ایمنی نسبت به آن ویروس ها بعد از درمان و بهبودی فرد مبتلا مشاهده شده بود. در مورد کرونا، ولی در این مورد هنوز تردید هایی وجود دارد و نمی توان پاسخ قطعی داد.

آیا می توان امیدوار بود که واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا در سال جاری میلادی ساخته شود؟

گمان های زیادی در این باره وجود دارند.

نحوه خودقرنطینه سازی

روزنامه" گاردین" در مطلب دیگری به چگونگی خود قرنطینه سازی افراد در صورت مشاهده علائم احتمالی ابتلا به ویروس کرونا پرداخته و توصیه هایی را در این باره ارائه کرده است :در خانه بمانیم و به هیچ مهمانی ای نرویم و اصلاً مهمانی را نپذیریم، اتاق و محل زندگی خود را از دیگران جدا سازیم، اتاقی ایده ال برای این منظور اتاقی دارای پنجره است که بتوان پنجره آنرا رو به بیرون باز کرد. تنها در مواقع ضروری اتاق خود را ترک نمایید، تا حد امکان از حیوانات خانگی دور بمانید، دست های خود را بطور مداوم بشوئید، حین سرفه یا عطسه دستمالی جلوی دهان حود قرار دهید و بعد از آن دستمال را درون کیسه انداخته و سپس دور بیندارید پس از آن دست خود را با آب و صابون بشوئید.

دانستنی هایی درباره کرونا,ویروس کرونا,آمار فوتی های ویروس کرونا در جهان,coronavirus,راهکار مقابله با کرونا
روزنامه" دیلی میل" هم در گزارشی به تفاوت میان سرماخوردگی و ابتلا به ویروس کرونا پرداخته و می نویسد:" علائم آشکار ابتلا به کرونا تب، سرفه، تنگی نفس و خستگی هستند. برخی از این علائم با سرماخوردگی و آنفولانزا مشترک هستند. با این حال، خصوصیت اصلی کرونا مبتلا شدن به تب است. اگر سایر علائم ذکر شده را در خود مشاهده کردید، ولی تب نداشتید این به مفهوم آن است که احتمالا به سرماخوردگی دچار شده اید و یا آلرژی دارید".

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top