فعالیت بدنی مانع تشکیل پلاک های چربی در شریان های زنان یائسه

نتایج یک بررسی علمی در فنلاند نشان می دهد اگر زنان یائسه فعالیت های بدنی منظمی داشته باشند، جلوی تشکیل پلاک های چربی در شریان های آنها گرفته می شود

خبریجات - به گزارش فارس به نقل از مدیکال نیوز، زنان یائسه برای حفظ سلامت خود باید تحرک و فعالیت مرتب جسمانی را در دستور کار خود قرار دهند و این کار با جلوگیری از مسدودشدن شریان های حیاتی بدن از طریق ته نشین شدن چربی از ابتلای آنان به بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

مفید بودن فعالیت های بدنی و ورزشی برای سلامت همه انسان ها امر تازه کشف شده ای نیست. اما اهمیت این موضوع برای زنان یائسه بیش از دیگر افراد است. زیرا این افراد به علت تغییرات خاص فیزیکی با افزایش چربی خون مواجه هستند و ساده ترین و کم هزینه ترین راه مقابله با این تغییر افزایش تحرک بدنی برای جلوگیری از شکل گیری پلاک های مرگبار چربی در رگ ها و شریان های خونی است.

بررسی که در این زمینه به طور گسترده بر روی زنان یائسه در فنلاند صورت گرفته، نشان می دهد فعالیت بدنی منظم موجب کاهش کلسترول، ال دی ال، تری کلیسیرید و گلوکز خون نیز در زنان یائسه می شود و به خصوص زنان ۴۷ تا ۵۵ ساله باید ورزش منظم و پیاده روی روزانه را جدی بگیرند تا در سنین بالاتر سلامت خود را حفظ کنند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top