غذاهای سالم برای چربی سوزی سریع

غذاهای طبیعی و سالمی وجود دارند که باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن و کاهش چربی می شوند.این غذاهای سالم می توانند به شما در چربی سوزی بسیار کمک کنند.

خبریجات-افزایش میزان سوخت ساز بدن باعث می شود که چربی بدن را از بین ببرید.این مواد غذایی بهتر از مکمل های چربی سوز در بازار می باشد. این مکمل ها در بازار ناامن و بعضی از انها هیچ تاثیری ندارند.
این مواد غذایی باعث می شود که سوخت و ساز شما را افزایش داده و باعث کاهش چربی می شوند. در این مطلب مواد غذایی سالم که به شما در سوزاندن چربی کمک می کنند را معرفی کرده ایم.

 ماهی چرب

ماهی قزل آلا ، شاه ماهی ، ساردین و سایر ماهی های روغنی که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند باعث چربی سوزی در بدن می شوند. علاوه بر چربی سوزی باعث کاهش التهاب و کاهش خطر بیماری های قلبی نیز می شوند.
ماهی منبع بسیار خوبی از پروتئین است که باعث می شود احساس سیر بودن بیشتری کنید و مقدار متابولیک را بیشتر از هضم چربی یا کربوهیدرات افزایش می دهد. پس سعی کنید حداقل هفته ای 2 بار ماهی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

قهوه

قهوه یکی از محبوبترین نوشیدنی های جهان است. قهوه حاوی کافئین است که می تواند روحیه و استرس را بهبود بخشد و عملکرد ذهنی را بهبود بخشد، همچنین قهوه به سوزاندن چربی در بدن نیز کمک می کند. برای اینکه از مزایای چربی سوزی کافئین بدون عوارض بهره مند شوید حدود 1 تا 2 فنجان قهوه می باشد.

تخم مرغ

تخم مرغ یک منبع تغذیه ای بسیار مناسب است .البته به دلیل داشتن کلسترول زیاد تخم مرغ از زرده تخم مرغ اجتناب شود.تخم مرغ یک قاتل ویژه برای کاهش وزن است. مطالعات نشان می دهد اگر در صبح صبحانه خورده شود ، می تواند گرسنگی را کاهش داده و احساس سیر بودن را برای چند ساعد در افراد دارای اضافه وزن و چاقی ترویج می دهد.
تخم مرغ منبع بسیار بالایی از پروتئین است که میزان متابولیسم را تا 20 درصد پس از غذا افزایش می دهد.یکی از دلایل پر بودن تخم مرغ این است که در هنگام هضم پروتئین باعث می شود کالری سوزی افزایش یابد. مصرف 3 عدد تخم مرغ چند بار در هفته می تواند به شما در سوزاندن چربی کمک می کند.

روغن نارگیل

مصرف روغن نارگیل باعث می شود کلسترول های خوب افزایش یابد و کاهش تری گلیسیرید ها می شود، همچنین به شما در کاهش وزن بسیار کمک می کند.مصرف روزانه 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل می تواند به حداکثر چربی سوزی کمک کند. سعی کنید از یک قاشق چایخوری شروع کنید و به تدریج مقدار آن را افزایش دهید تا در دستگاه گوارش ناراحتی ایجاد نشود.

چای سبز

چای سبز یک نوشیدنی عالی برای سلامتی است. چای سبز علاوه بر تامین کافئین معمول ، منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان است که باعث چربی سوزی و از بین رفتن چربی شکم می شود.نوشیدن روزانه حداکثر چهار فنجان

کشک

کشک همراه با ورزش باعث افزایش رشد ماهیچه می شود و به حفظ ماهیچه در کاهش وزن کمک می کند.پروتئین کشک اشتها را کاهش می دهد و باعث افزایش چربی سوزی و کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن یا چاق می شود.

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از داروهای درمانی قدیمی است که می تواند به کاهشاشتها ، کاهش قند خون و انسولین در افراد دیابتی کمک کند. در مطالعات انجام شده یافت شده است که سرکه سیب می تواند باعث افزایش چربی سوزی در شکم شود. برای مصرف سرکه سیب ابتدا با روزی یک قاشق چایخوری رقیق شده در آب شروع کنید و به تدریج تا 1 تا 2 قاشق غذاخوری برسانید.

فلفل قرمز

فلفل های چیلی فواید بیشتر از تندی به غذا می دهد. آنتی اکسیدان های قدرتمند در فلفل های چیلی ، باعث کاهش التهاب می شود و سلول ها را در برابر آسیب محافظت می کند و به کاهش اشتها کمک می کند.

ماست یونانی پر چرب

ماست یونانی پر چرب بسیار مغذی و منبع بسیار خوبی از پروتئین ، پتاسیم و کلسیم است. تحقیقات نشان داده که لبنیات با پروتئین بالا می تواند به کاهش چربی ، محافظت از عضلات در زمان کاهش وزن بسیار مفید باشد.همچنین ماست حاوی پروبیوتیک می تواند به سلامت روده شما کمک کند و یبوست و نفخ را کاهش دهد.

روغن زیتون

روغن زیتون یکی از سالم ترین چربی های روی زمین است و باعث کاهش تری گلیسیرید ، افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. برای مصرف روزانه خود در رژیم غذایی ، چند قاشق غذاخوری را روی سالاد خود بریزید و میل کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top