راز عمر طولانی مردم ژاپن را می دانید؟

شاید برای اغلب افراد جای سوال باشد که چرا مردم کشور ژاپن نسب به سایر مردم طول عمر بیشتری دارند، یکی از رازهای عمر طولانی مردم ژاپن سبک زندگی متفاوت آنها است

 این یک راز نیست که مردم سرزمین آفتاب طولانی ترین طول عمر را دارند. سالهاست که مردم در غرب به ژاپنی ها نگاه می کنند و سرشان را می خارانند و شاهد این هستند که ژاپنی ها یکی از کمترین انتظارات زندگی را دارند و بیشتر از همه زندگی می کنند ولی چرا؟ اگرچه هیچ پاسخ قطعی برایش وجود ندارد، اما سالها تحقیق علمی و شواهد چند دلیل را نشان داده اند که در ادامه این بخش خواهیم گفت.

1.خوردن سبزیجات زیاد راز عمر طولانی ژاپنی ها:
به طور سنتی، ژاپنی ها مقدار زیادی برنج، سبزی و ماهی می خورند و علاقه ی ژاپنی ها به سویا و جلبک دریایی تخمیر شده به این معنی است که آنها کمبود ویتامین ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی مفید ندارند. متأسفانه، از قرن نوزدهم به بعد، افزایش عادت های غریب غربی - گوشت های پخته شده و خرد شده و اخیرا نان سفید، شکر های تصفیه شده و مقادیر فراوانی شیرینی ها در این کشور به وجود آمده است.

2. آنها غذای خوشمزه خود را متفاوت طبخ می کنند:

غذاهای ژاپنی شامل بخارپز، کباب کردن، جوشاندن، سرخ کردن، پخت آرام و تخمیر می شود.آنها همچنین عادت دارند حداقل یک کاسه سوپ و معمولا غذاهای کوچکی را تهیه کنند و بخورند و این کار برای خوردن با هم سبزی و ماهی با مقدار زیادی از فیبر از لوبیا، برنج، و اغلب لوبیا و برنج مفید است.

3. نوشیدن چای زیاد از رازهای عمر طولانی ژاپنی ها:
در حالی که قهوه لزوما بد نیست، اما فرهنگ بزرگ نوشیدنی های چای مختلف و بزرگی در ژاپن وجود دارد - و چای ژاپنی با کیفیت خوب حاوی آنتی اکسیدان های بسیار بیشتری از قهوه است.
این مخصوصا در چای ژاپنی صادق است:ماتچا، چای پودری خوبی 7(و اغلب گران) است که از برگ های جوان رشد یافته ای است که به طور خاص برای افزایش محتوای کلروفیل و آنتی اکسیدان ها با محروم کردن آنها از نور خورشید است.

4.خوردن غذای تازه راز عمر طولانی مردم ژاپن:
با وجود مقدار زیادی از زمین های زراعی، نیازی به آوردن و بردن غذا از مسیرهای بسیار دور نیست .بازارهای ژاپنی، غذا به روز نمی شود - بلکه هر نیم ساعت این اتفاق می افتد.

5.داشتن بشقاب های کوچک یک از رازهای عمر طولانی ژاپنی ها:

کنترل بشقاب، یک بخش سنتی از غذاهای ژاپنی است ؛ آداب و رسوم بخش بزرگی از زندگی ژاپنی است و بخشی از آن استفاده دقیق از چاشنی های چینی است، خوردن غذا از یک بشقاب کوچک یا کاسه برنج، فقط غذا را کم بریزید، هر بار هر غذا را در ظرفی کوچک بریزید، و هرگز ظرفتان را به طور کامل پر نکنید یا از بشقاب های بزرگ استفاده نکنید.در اوکیناوا، ساکنین محلی اش می گویند:"وقتی 80% سیر شدید، دیگر غذا نخورید".

6. آنها بیشتر راه می روند، می ایستند و چرت می زنند:
بخشی از زندگی روزانه ژاپنی ها رفت و آمد است - بالا رفتن، رفتن به ایستگاه، منتظر قطار ماندن، ایستادن در قطار، راه رفتن از ایستگاه تا محل کار و زندگی.حمل و نقل عمومی در ژاپن یک هنجار است و مردم با دوچرخه ها قطار را می گیرند - ماشین یک وسیله لوکس محسوب می شود.بسیاری از کارکنان، مانند کسانی که در کانن هستند، ایستاده کار میکنند. حتی رفتن به توالت در ژاپن متفاوت است. در حالی که بسیاری از توالت های غربی در دسترس هستند، توالت های مدرس های قدیمی ژاپنی مدل چمباتنه زدن است، که برای روده ها سالم تر است.

7.-ورزش صبحگاهی از رازهای عمر طولانی مردم ژاپن :
ژاپن به معنای واقعی کلمه، برنامه های ورزشی در فضای باز دارد که هر روز صبح در گروه های عظیم انجام می شوند.اکثریت این جمع ها ژاپنی هستند و افراد کمی از ملیت های دیگر نیز وجود دارد ؛ فواید واضح است - افزایش سطح ورزش، هوشیاری و انرژی، همراه با انعطاف پذیری بهتر و تمرکز در محل کار و مدرسه است.

8. داشتن مراقبت بهداشتی جهانی از رازهای عمر طولانی ژاپنی ها:
از دهه 1960، ژاپن یک سیستم مراقبت بهداشتی اجباری داشته است که تنها 8% از GDP (کمتر از نیمی از آنچه آمریکا برای سیستم فعلی خود می پردازد) را در بر می گیرد و مردم را بسیار سالم نگه می دارد.به طور متوسط افراد ژاپنی بیش از دوازده بار در سال برای بازرسی ها باید به پزشکان مراجعه کنند.

9. آنها زمان بیشتری را در خارج از منزل می گذرانند:
علاوه بر پیاده روی تقریبا در همه جا، غذا خوردن با دوستان در بیرون از خانه بیشر انجام می شود تا در خانه. فضاهای زندگی ژاپن نسبتا ارزان هستند، در حالی که قیمت رستوران ها نسبتا ارزان است - بنابراین جمع کردن افراد در خارج از منزل به طور منظم اتفاق می افتد در حالی که تأثیر بیرون بودن با دوستان در طول عمر ژاپنی مورد آزمایش قرار نگرفته است، اما انسجام اجتماعی و دوستی برای سلامتی عاطفی مهم هستند.

10.تمرکز کردن ژاپنی ها بر روی پاکیزگی راز عمر طولانی:
ژاپنی ها وسواس به تمیزی دارند و برایشان خوب است ؛ روش های فرهنگی آنها عمدتا بر پایه سنت های شینتوئیستی استوار است که بخش عمده ای از آن، مفهوم تصفیه است. در ژاپن، غیر معمول نیست که دو بار در روز در تابستان افراد به حمام بروند. حمام های عمومی چیز معمولی هستند و دستورالعمل ها و قواعد درون آنها دقیق است.

11.مصرف غذاهای دریایی از رازهای عمر طولانی مردم ژاپن:
برای ژاپنی ها، غذاهای دریایی از اهمیت زیادی برخوردار هستند ؛ در واقع، غذاهای سنتی ژاپنی 'واشوکو' نام دارد که در دسامبر 2013 به عنوان بخشی از فهرست نامحدود میراث فرهنگی گنجانده شده است. ماهی ها یک عنصر ضروری در غذاهای سنتی ژاپنی هستند.
ژاپنی ها واقعا از غذاهای آشامیدنی و کالری زیاد لذت نمی برند، در عوض، آنها دوست دارند انواع زیادی سبزیجات، ماهی و برنج بخورند و از آنها لذت می برند ؛ خوردن جلبک دریایی که غنی از مواد مغذی است، بخش مهمی از خوراکی های روزانه آنها است به طوریکه آمار این کشور می گوید که ژاپن حدود 100،000 تن جلبک دریایی در هر سال مصرف می کند.

12.مصرف نکردن محصولات لبنی راز عمر طولانی مردم ژاپن:
ژاپنی ها از محصولات لبنی مصرف نمی کنند ؛ اگر چه شیر غیر چرب بسیار سالم است، اما بسیاری از مردم شیر 1% و 2% می خورند. چه آنها لاکتوز را تحمل کنند چه نکنند، مردم ژاپنی واقعا اصلا واقعا لبنیات را در تمام عمر خود نمی خورند ، آنها بیشتر طرفداران نان یا گوشت هستند.

13. آنها برنج را بر نان ترجیح می دهند:
برنج (بخار پز) با تقریبا همه چیز در ژاپن خورده می شود. این به این معنی است که آنها از غذاهای فرآوری شده، از جمله نان استفاده مصرف نمی کنند.نان از آرد تصفیه شده یا آرد همه کاره ساخته شده است که می تواند سیستم گوارش را مختل کند.

14. اهمیت مردم ژاپن به وعده صبحانه از رازهای عمر طولانی:
برای ژاپنی ها، صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است ؛ شما در حال حاضر اهمیت خوردن یک صبحانه سالم را می دانید. آنها روزهای خود را با بشقاب های متنوعی که شامل سبزیجات، برنج، سوپ، تخم مرغ و نوشیدنی ضروری - چای سبز هستند، آغاز می کنند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top