داروهایی که علائم «افسردگی» را کاهش می‌دهند

مطالعات نشان می‌دهد که آسپرین ، ایبوپروفن و استاتین‌ها با کم کردن سطح التهاب باعث کاهش علائم افسردگی می‌شوند

خبریجات - به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، مطالعات نشان می‌دهد که آسپرین ، ایبوپروفن و استاتین‌ها باعث کاهش علائم افسردگی می‌شوند.

افسردگی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
داروهای ضد التهاب ۸۰ درصد در مقابله با افسردگی بهتر از قرص‌های قند هستند؛ این بررسی جدید تأکید می‌کند، این داروها ۵۲ درصد در کاهش علائم افسردگی بهتر هستند.

تخمین زده می‌شود که در حال حاضر ۳۵۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به افسردگی هستند؛ در آمریکا از هر ۵ فرد بالغ یک نفر در طول سال یک اختلال خلقی را تجربه می‌کند.

دانشگاه علم و فناوری Huazhong در چین می‌گویند: به طور کلی کاهش سطح التهاب می‌تواند به کمتر کردن علائم افسردگی و بهبود سلامت روان افراد کمک کند.

بلومور، رئیس گروه روانپزشکی دانشگاه کمبریج می‌گوید: برای درمان افسردگی و کاهش علائم آن می‌توان از طیف وسیعی از مداخلات ضدالتهابی که موارد آن اتفاقاً زیاد هم هست، بهره‌گیری کرد.

کارشناسان سازمان‌های بهداشت کشورهای مختلف بارها و بارها تأکید کرده‌اند، ابتلا به افسردگی در سنین پایین و عدم پیگیری برای درمان آن منجر می‌شود تا اثرات این اختلال تا بزرگسالی همراه افراد باشد و تبعات گسترده‌ای به ویژه در زندگی اجتماعی افراد به جای بگذارد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top