افزایش میزان بنزن در بدن دانش آموزان اصفهانی را جدی بگیریم

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بالا بودن میزان عنصر بنزن در بدن دانش آموزان اصفهانی، زنگ هشداری برای سلامتی آنهاست که باید به این موضوع، حساس باشیم.

خبریجات- به گزارش ایرنا، طاهره چنگیز روز سه شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اصفهان در استانداری افزود: بر اساس پژوهشی که ۲ سال گذشته توسط مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شد، میزان بنزین بین دانش آموزان ۶ تا ۱۸ سال صفهان حدود ۲.۵ برابر این شاخص در سنگاپور برای افراد دارای مشاغل سخت است. 

وی با بیان اینکه میزان بنزن در میان دانش آموزان اصفهان کمی پایین‌تر از پلیس‌های کشور ایتالیاست، تصریح کرد: این پژوهش زمانی انجام شد که بنزین پتروشیمی هنوز توزیع نمی‌شد و میزان بنزن در این ماده سوختی، کمتر بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه این پدیده فقط مربوط به روزهای سرد سال که پدیده وارونگی هوا را داریم، نیست، تاکید کرد: لازم است دستگاه‌های اجرای

ی با اشاره به تخلیه بقایای نفتی به رودخانه در هفته گذشته در رودخانه زاینده رود، تصریح کرد: خاطیان این پرونده به دستگاه قضائی معرفی شدند و خواهان توجه جدی تر به این موضوع هستیم. 

شهرستان اصفهان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است؛ در این جلسه میزان بنزن اندازه گیری شده در میان دانش آموزان ۶ تا ۱۸ ساله کلانشهر اصفهان ۶۵ میکروگرم بر گرم کراتینین ادرار اعلام شد. 

بنزن مایعی بی‌رنگ با کاربرد در تولید صنعتی گروهی از مواد مانند پلی استایرن لاستیک مصنوعی و نایلون است که در بسیاری از ترکیبات از جمله آسپرین وماده منفجره تی ان تی نیز وجود دارد و سمی و سرطان زا بشمار می‌آید

چنگیز با تاکید بر اصلاح فرایند تصفیه فاضلاب در اصفهان، افزود: بقایای هورمونی و آنتی بیوتیک ها از واحدهای دامی و حوضچه‌های پرورش ماهی وارد حوضه آبریز زاینده رود بویژه در بالادست می‌شود و آلودگی آنتی بیوتیکی را به همراه دارد. .

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top