آشنایی با ۷ درمان طبیعی برای بهبود تبخال

تبخال یک عارضه جدی نیست و معمولا بعد از چند روز از بین می‌رود. خشک شدن ناحیه تاول‌زده، خطر انتقال ویروس تبخال را به دیگران کاهش می‌دهد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي: زخم‌های سرد ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس که با نام تبخال شناخته می‌شوند، با احساس سوزش و خارش در منطقه آسیب‌دیده خود را نشان می‌دهند.
خشک شدن ناحیه تاول زده، خطر انتقال ویروس تبخال را به دیگران کاهش می‌دهد. بنابراين، بهتر است براي درمان سريع، تب‌خال اقدام كنيد.
برای درمان سریع تبخال، 7 با پیشنهاد ساده آشنا شويد.
شیر سرد: شیر دارای ماده ای به نام لیزین است که پس از جذب توسط پوست، ویروسی که سبب ایجاد تبخال می‌شود را مهار می‌کند. از طرفی دمای سرد شیر نیز دردهای تبخال را کم خواهد کرد. پنبه را در شیر زده و کاملا چندین بار در روز روی زخم بزنید. می‌توانید از همان لحظه که احساس کردید زخم‌ها تشکیل شده اند، از این مرهم استفاده کنید.
گوجه فرنگی: آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گوجه فرنگی برای تحریک بازسازی سلولی در مناطقی که تحت تاثیر زخم تبخال هستند، ایده آل است. مصرف گوجه فرنگی سرعت رشد میکروارگانیسم‌ها را کاهش می‌دهد. کمی از رنده شده گوجه فرنگی را برای 30 دقیقه روی تبخال قرار دهید و این کار را روزی دو بار تکرار کنید.
ماست طبیعی: اسید لاکتیک ماست طبیعی،  ماده ای است که مانع رشد زخم‌های سرد می‌شود. همچنین علائمی نظیر خارش و سوزش ناشی از تبخال را کم کرده و سبب تضعیف عفونت ناشی از آن می‌شود.
شیرین بیان: عناصر و ترکیبات موجود در شیرین بیان زمان بهبودی تبخال را سرعت می‌بخشد. به طور منظم شیرین بیان بخورید و یا مکمل‌های شیرین بیان مصرف‌کنید. می‌توانید کمی از پودر مکمل شیرین بیان را به صورت خمیر در آورده و چندین بار در روز به طور مستقیم روی محل زخم ضربه ای استفاده کنید.
عصاره دانه گریپ فروت: دانه گریپ فروت، خواص ضد ویروسی دارد و می‌تواند منجر به کاهش فعالیت منفی ویروس تبخال شود. این عصاره دارای ویتامین سی است که به تعمیر پوست آسیب‌دیده کمک می‌کند و مانع ایجاد میکروارگانیسم‌ها می‌شود. کافیست دوقطره از عصاره این دانه را روی منطقه آسیب دیده قرار دهید و این کار را دو بار در روز تکرار کنید.
یخ: عملکرد یخ به این شکل است که محیطی نامناسب برای رشد ویروس تبخال ایجاد کرده و همچنین دردهای ناشی از تبخال را به خوبی کاهش می‌دهد. بهتر است از کیسه یخ استفاده کنید تا اینکه خود یخ را مستقیما به کار ببرید. درمان با یخ را روزی سه بار و به مدت 10 تا 15 دقیقه انجام دهید.
نمک دریایی: خاصیت آنتی‌سپتیک و ضد ویروسی دارد و به درمان سریع عفونت لب منجر می‌شود. مصرف نمک دریایی مانع گسترس ویروس تبخال می‌شود. کمی از نمک دریایی را روی موضع تبخال قرار دهید. یادتان باشد که بلورهای نمک باید روی تبخال بچسبند. نمک را پس از 10 دقیقه بشویید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top