۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه پرداخت می‌شود


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال400 میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه هنوز از برنامه های احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم اظهار کرد: دریاچه ارومیه متعلق به همه ایرانیان است و اثر نفیسی در سطح دنیا به شمار ‌می رود ودولت برای اجرای طرح ها اهتمام ویژه دارد و از همه توان خود در این خصوص بهره می برد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص نزدیک به 200 هزار میلیارد تومان برای ارتقای شاخص های اشتغال طی سال جاری در سطح کشور خبر داد و گفت: 126 هزار میلیارد تومان از این‌ میزان به تکمیل طرح های نیمه تمام‌ دولتی و 73 هزار و 400 میلیارد تومان برای اجرای طرح های اشتغالزا در بخش خصوصی اختصاص دارد.

نوبخت افزود: در حال حاضر 71 هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که برای اتمام آنها حدود 500 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی در صدد هستیم با اعتبار اختصاص یافته در سال جاری بخش مهمی از این تعداد تکمیل شود.

وی اختصاص 73 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های بخش خصوصی را در راستای ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل دانست و اضافه کرد: این‌ اعتبار در بخش های مسکن، نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری، توسعه بخش کشاورزی، رونق بخش تولید و صنعت، سیاست های فعال سازی بازار کار و اشتغال روستایی هزینه می شود.

معاون رئیس جمهور راه اهن را زیر ساخت اساسی دانست و گفت: با تکمیل و بهره برداری از قطار مراغه به ارومیه این استان به شبکه سراسری راه اهن وصل شده و زمینه توسعه هرچه بیشتر در کشور فراهم می‌شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top