چرا سایت دیوار موفق است؟

سایت دیوار اجازه درج لینک وب سایتتان را در آگهی ها نمی دهد. برای برداشتن این محدودیت باید هزینه آن را به سایت دیوار پرداخت کنید

به گزارش خبریجات : دکتر امیر همایون کاشانی کیا نویسنده و تحلیلگر بازار املاک در مورد چرا سایت دیوار موفق است گفتگو کردیم 

دلیل اول : درج آگهی رایگان بدون نیاز به ثبت نام

تا حالا شده موقع ثبت نام در سایت های مختلف فرم ثبت نام را پر کرده باشید و موقعی که روی دکمه ثبت نام کلیک کرده باشید پیغام خطا دهد؟ تا حالا شده این مشکل چندین بار به دلایل بی اهمیتی که وجود دارد برای شما تکرار شود؟ یک سری از سایت ها هستند که متاسفانه این مشکل را دارند. به عنوان مثال تا رمز طولانی و امن انتخاب نکنید نمی گذارند تا در سایت ثبت نام کنید. من نمی فهمم دلیل این همه پا فشاری چه هست؟
به عنوان مثال رمز اکانت من در یک سایت نیازمندی ها به درد چه کسی می خورد؟ چرا باید یک رمز طولانی و امن برای اکانتم در یک سایت نیازمندی ها که اصلا هم برایم مهم نیست انتخاب کنم؟ یا به عنوان مثال چرا باید سوال امنیتی انتخاب کنم و به آن پاسخ دهم؟ متاسفانه خیلی از سایت ها هستند که با این محدودیت ها باعث عصبانیت افرادی که قصد عضویت در سایتشان را دارند می شوند. و افراد بدون اینکه وقت خود را روی پر کردن فیلدهای ثبت نام بگذارد سریعا از آن سایت خارج می شوند.
سایت دیوار این گونه نیست. یعنی هر کسی که دوست داشته باشد می تواند بدون ثبت نام در سایت، آگهی مورد نظر خود را ثبت کند. البته این قابلیت جدیدا در دیگر سایت های نیازمندی ها و آگهی به چشم می خورد. ولی همین دلیل را نیز می توان یکی از بهترین دلایل برای موفقیت سایت دیوار اعلام کرد.
 

دلیل دوم : آگهی رایگان

چرا سایت های دیگر نیازمندی ها مثل دیوار موفق نشدند؟ یکی از دلایلش این بود که آگهی ویژه با آگهی رایگان به کلی فرق می کرد. منظورم این است که کسی که پول بیشتری برای ثبت آگهی ویژه مثلا 5 ستاره می کرد آگهی او بالاتر از همه به بازدیدکنندگان نمایش داده می شد و آگهی های رایگان هیچ شانسی برای دیده شدن نداشتند. ولی در سایت دیوار این طوری نیست! یعنی هیچ فرقی بین آگهی رایگان و آگهی پولی وجود ندارد. البته کسی که برای آگهی خود پول پرداخت می کند مسلما آگهی او بیشتر نمایش داده می شود.
روال کاری سایت دیوار این گونه است که افرادی که آگهی خود را در این سایت درج می کنند از همان ابتدا آگهی آن ها در بالای لیست نمایش داده می شود و به مرور زمان به پایین لیست هدایت می شوند. افرادی هم که قصد بیشتر دیده شدن آگهی خود را دارند برای آگهی خود نردبان می گیرند تا آگهیشان به بالای لیست برود و این طوری بیشتر دیده شود. البته هیچ کس نمی تواند فرق بین آگهی کاملا رایگان را با آگهی نردبان شده تشخیص دهد. این دقیقا کاری است که سایت های نیازمندی های کشورهای آمریکای شمالی انجام می دهند. پس میشه گفت دیوار هم به نوعی کپی برداری از سایت های خارجی است. اما کپی برداری خوب و بومی سازی شده.
 

دلیل سوم : اپلیکیشن موبایلی

امروزه هر کسی می داند که کاربران موبایلی خیلی خیلی بیشتر از قبل شده اند. بعضی از سایت ها به فکر کاربران موبایلی هستند و بعضی ها هم نسبت به کاربران موبایلی بی اهمیت هستند. فرض کنید مردی 50 ساله کار با کامپیوتر یا لپ تاپ را بلد نباشد ولی مطمئن باشید در گوشی خود تلگرام و اینستاگرام دارد. این نشان می دهد که اپلیکیشن های موبایلی کار کردن باهاشون آنقدر ساده است که این افراد به راحتی می توانند از آن ها استفاده کنند.
دیوار هم دقیقا به این مورد توجه ویژه ای کرد و اپلیکیشن موبایلی خود را برای استفاده راحت تر افراد از دیوار ارائه کرد. افرادی که به هر دلیل توانایی استفاده از دیگر دستگاه ها مثل PC را ندارند به راحتی می توانند با موبایل خود از طریق اپلیکیشن دیوار آگهی خود را ثبت کنند. برند های معروف دنیا هم از این روش برای محبوبیت خود استفاده می کنند.
 

درآمد سایت دیوار از کجاست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردم یکی از درآمد های سایت دیوار از نردبان حاصل می شود. افرادی که قصد دارند تا آگهی آن ها به بالای لیست هدایت شود آگهی خود را نردبان می کنند و مبلغی را هم بابت آن به سایت دیوار پرداخت می کنند. شاید خیلی از دوستان بگویند چه کاریه؟ میشه آگهی رو پاک کرد و دوباره در دیوار درج کرد تا با این کار آگهی ما دوباره در بالای لیست قرار بگیرد. ولی باید خدمتتان عرض کنم که زمانی آگهی شما پاک می شود در واقع از دید کاربران و شما پنهان می شود در صورتی که در سرورهای دیوار است و زمانی که شما قصد دوباره قرار دادن همان آگهی را با همان مشخصات را دارید دیوار از روی اطلاعات تماس شما این قضیه را می فهمد و اجازه دوباره درج آگهی را به شما نمی دهد.
مورد بعدی کسب درآمد سایت دیوار استفاده از آگهی فوری است. با فوری کردن آگهی به مدت 3 روز آگهی مورد نظر با درج برچست فوری روی آن در قسمت ویژه ای قرار می گیرد و این جوری شانس بیشتر دیده شدن را نیز خواهد داشت.
مورد بعدی تمدید آگهی است. از این طریق هم سایت دیوار درآمد زایی دارد. در حالت عادی آگهی ها بعد از یک ماه از سایت دیوار برداشته می شوند که کارب

ران می توانند با تمدید آگهی خود مانع از این کار شوند. تمدید آگهی باعث می شود صفحه آگهی مورد نظر در گوگل ایندکس شود و شانس ورودی از گوگل را نیز داشته باشد.
برای درج لینک وب سایت خود در آگهی های خود در سایت دیوار باید هزینه ای را به صورت یک مرتبه پرداخت کنید. همانطور که می دانید در حالت عادی سایت دیوار اجازه درج لینک وب سایتتان را در آگهی ها نمی دهد. برای برداشتن این محدودیت باید هزینه آن را به سایت دیوار پرداخت کنید.
برای اطلاع از روش های جدید درآمد زائی سایت دیوار می توانید آگهی رایگان خود را ثبت کنید و سپس به ایمیلی که بعد از تایید آن برای شما ارسال می شود مراجعه کنید. با کلیک روی ارتقا آگهی می توانید روش های جدیدی که سایت دیوار از طریق آن ها در آمد زائی می کند را پیدا کنید

آخرین تغییر در 25 ارديبهشت 1398 ساعت: 2:13 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top