همایش ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک

برخورد جدی با دفاتر متخلف و مشاورین املاک

به گزارش خبریجات:ردهمایی ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک اتحادیه املاک شمیرانات با حضور محمدرضا قاسمی و اعضای این اتحادیه و همچنین دکتر امیرهمایون کاشانی کیا استاد دانشگاه و کارشناس دلالی علمی املاک برگزار شد.

در این همایش محمدرضا قاسمی، رییس اتحادیه املاک شمیرانات ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص بحث ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک گفت: گردهمایی امروز برای آموزش و ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک است که حدود سه سال دریافت مجوز آن از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران به طول انجامید. هرچند زمان زیادی برای دریافت این مجوز صرف شد اما خرسندیم که می توانیم در این زمینه راهی رابرای قانونمند کردن فعالیت دفاتر املاک و مشاورین و همچنین آموزش های علمی، حقوقی و قانونی در این صنف ارائه دهیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از تلاش همه اعضای این صنف و دکتر کاشانی کیا در این زمینه گفت: ما در اتحادیه از آموزش های علمی پیشتیبانی می کنیم، چرا که عدم آگاهی های حقوقی، علمی و صنفی ضربات غیر قابل جبرانی به همکاران ما در این صنف و حتی خود اتحادیه وارد کرده از این جهت مقوله آموزش برای ما بسیار جدی و قابل توجه است، چرا که بحث املاک با توجه به شرایط خاصی که درقتصاد دارند، باید حتما همراه با آموزش باشند که شفافیت و درصد خطا و ریسک در آنها کاهش پیدا کند.بسیاری از دفاتر ما به دلیل عدم آگاهی، توانایی و آموزش در خصوص حقوق، عقود و نگارش قراردادها لطمات بسیاری خوردند.

قاسمی ادامه داد: به عنوان مثال،هفته گذشته حکمی توسط یکی از دادگاه ها صادر شد که یکی از مشاورین املاک خوشنام ما به دلیل عدم آگاهی قراردادی را تنظیم و ارائه کرد که در نتیجه سبب شد ضرر مادی و معنوی هنگفتی را پرداخت کند؛ ما درصددیم که این خطاها به مرور زمان کاهش و با پشتکار به صفر برسد. از این جهت مقوله ساماندهی دفاتر املاک ومشاورین حدود یک سال و نیم توسط اتحادیه به خصوص نایب رییس در حال پیگیری است و حتما انجام می شود و بعد از کسب مجوز های لازم و اعلام به همه دفاتر املاک لازم الاجرا خواهد بود و در صورت عدم رعایت قطعا با دفتر املاک خاطی برخورد قانونی و جدی خواهد شد. امیدواریم با این پیگیری ها اتحادیه املاک به یک صنف علمی و با درصد خطای صفر که مورد رضایت دوطرف باشد تبدیل شود.

رییس اتحادیه املاک شمیرانات در ادامه افزود: در همه جای دنیا مشاور املاک قابل احترام است و کسی وقتی خود را به عنوان یک مشاور املاک معرفی می کند با دید مثبت مورد توجه قرار می گیرد اما در ایران به دلیل همین عدم اگاهی و آموزش و خطای برخی مشاورین املاک نماها این دید قدری مخدوش شده که ما با کمک افراد آگاهی چون دکتر امیرهمایون کاشانی کیا و دانشگاه هادی بتوانیم این دید را در کشورمان از بین برده و همان نگام مثبت را جایگزین کنیم.

در ادامه امیرهمایون کاشانی کیا نیز در خصوص این مساله افزود: هدف ما از برگزاری چنین همایش هایی آموزش علمی دلالی علمی املاک و آگاه سازی و به روز رسانی دفاتر املاک و مشاورین است که نیاز اصلی در این صنف است اما مهمترین مساله در این زمینه آموزش و پیاده سازی استانداردهای علمی روز دنیا تحت لیسانس داکس آلمان یعنی ایزو 2019 در این زمینه است که نیاز اصلی محسوب می‌شود.

آخرین تغییر در 11 خرداد 1398 ساعت: 5:49 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top