هرگونه پیش‌فروش، فروش مشارکتی خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از ممنوعیت واردات خودرو به کشور تا اطلاع ثانوی و عرضه این خودرو‌ها به‌صورت نقدی و در مدت ۳۰ روزه خبرداد

سرپوش خودرویی - به گزارش تسنیم، غلامرضا کاوه با اشاره به اینکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغیه‌ای در ۳۰ خرداد امسال به تمامی شرکت‌های وارد‌کننده خودرو اعم از نمایندگی‌های رسمی و غیر‌نمایندگی‌ها ارسال کرده است، اظهار کرد: براساس این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی هر گونه پیش‌فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید خودرو ممنوع است.

 سخنگوی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزود: شرکت‌های تامین‌کننده خودرو تنها می‌توانند خودروهای خارجی در اختیار را از طریق فروش نقدی ۳۰ روزه عرضه کنند؛ در غیر‌این صورت هرگونه فروش ازجانب این شرکت‌ها غیر‌قانونی است و به‌شدت با آنان برخورد می‌شود.

 وی تصریح کرد: براساس آخرین تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ۱۳۳۰۹ قلم ردیف تعرفه‌ای مشمول ممنوعیت واردات شده که خودرو هم از جمله این موارد است.کاوه با اعلام اینکه واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است، گفت: بر همین اساس تمام شرکت‌های وارد‌کننده خودرو که تا قبل از ۳۱ خرداد امسال ثبت‌سفارش کرده و تا به امروز تامین ارز نشده‌اند هرچه سریع‌تر ضمن برگرداندن اصل وجوه به انضمام سود انصرافی به مشتریان باید قراردادها را نیز فسخ کنند.

 سخنگوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به خریداران تاکید کرد پیش از خرید از نمایندگی‌های غیر‌رسمی حتما قرارداد را محضری کنند و خرید خود را به‌صورت قطعی انجام دهند. علاوه‌بر این شماره شاسی و شماره بدنه خودرو خریداری‌شده را نوشته و بعد از رویت خودرو نسبت به خرید اقدام کنند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top