نشست قوای سه‌گانه را در مجلس برگزار کنید/ کمیته ویژه بررسی «گرانی» تشکیل شد

نشست قوای سه‌گانه باید به صورت علنی و شفاف برگزار شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری نشست قوای سه‌گانه و تشکیل کمیته ویژه برای رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم و نوسانات ارزی شدند.

در همین زمینه، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ضمن تایید این خبر گفت: در این نامه از رئیس مجلس خواسته‌ایم هرچه سریعتر نشست سران قوا با حضور وزرا ، نمایندگان مجلس و مقامات قضایی در صحن خانه ملت برگزار شود.

وی ادامه داد: امروز زمان آن است که قوای سه‌گانه مانند بسیاری از دوران‌ها با وحدت بر سر یک میز نشسته و برای رفع مشکلات مردم بکوشند. دیگر امروز عدم فعالیت مقام و مسئولی قابل توجیه نیست.

حاجی بابایی با بیان اینکه نشست قوای سه‌گانه باید به صورت علنی و شفاف برگزار شود خاطرنشان کرد: مردم محرم ما هستند و نباید چیزی را از آنها پنهان کنیم، ملت باید بدانند که چه مسائلی در کشور وجود دارد.

نماینده مردم همدان با ابراز انتقاد از عملکرد برخی از وزرای دولت، گفت: برخی وزرا کسل و خسته‌اند و طوری رفتار می‌کنند که گویی شکست خورده‌اند،‌در این شرایط بهتر است آقای روحانی قبل از آنکه مجلس بخواهد وزیری را اسیتضاح کند، آن فرد را برکنار کند.

حاجی بابایی با تاکید با اینکه وکلای ملت در مجلس ضمن حمایت از دولت و سایر نهادهای کشور بر روی عملکرد آنها نظارت می‌کنند تصریح کرد: امروز زمان آن است که رئیس مجلس به وظیفه قانونی خود عمل کرده و همانطوری که رهبری گفتند طوری مسائل را تنظیم کند که مجلس در راس امور باشد، مجلس بدون گل زدن نمی‌تواند در راس امور باشد.

وی در بیان جزئیات دیگری از نامه نمایندگان مجلس به علی لاریجانی گفت: مجلس خانه ملت است به همین دلیل ما در نامه نوشته‌ایم که تمامی مقامات دست‌اندرکار و حتی کارشناسان را زیر سقف خانه ملت گردآوری کرده و در نشستی یک روزه و حتی بیشتر مسائل اقتصادی و مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعلام کرد: عملکرد هیات رئیسه مجلس به خصوص رئیس پارلمان مطلوب نیست و باید تحرک بیشتری از خود نشان دهند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top