مشکلات ما در بحث مشاورین املاک عدم شفافیت قیمت است

 رییس هیئت مدیره شرکت استارت آپی ملکانا گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما در بحث مشاورین املاک عدم شفافیت قیمت است؛ اجرای طرح ملکانا موجب می‌شود تا دلالان دیگر نتوانند قیمت مسکن را بالا ببرند

خبریجات-به گزارش خبرگزاری دانشجو -عباس برتینا رییس هیات مدیره شرکت استارت آپی ملکانا در نشست خبری که برگزار شد، در خصوص فعالیت این شرکت بیان داشت: ملکانا یک سامانه هوشمند در حوزه املاک است و کار خود را از اسفند ۹۵ آغاز کرده است.

برتینا گفت: این طرح یک سال بر روی این طرح کار کردیم و در ابتدای سال ۹۷ به سرانجام رسید و در دو بخش سخت افزار و نرم افزار خدمات مسکن ارایه می‌دهد.

وی افزود: برخلاف مجموعه‌های دیگر که در حوزه املاک و مسکن به صورت سنتی فعالیت می‌کنند، ما با فناوری نوین به این عرصه ورود کردیم و توانستیم از معاونت علمی ریاست جمهوری گواهی دانش بنیان با دو بخش تکنولوژی واقعیت فضای مجازی مجوز دریافت کنیم.

وی ادامه داد: تکنولوژی واقعیت فضای مجازی ۳ سال است که در تمام دنیا راه افتاده و شرکت‌هایی مثل گوگل و فیسبوک از آن استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: شما با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید به صورت مجازی در مکان دیگر قرار گرفته و به صورت حقیقی ابعاد مختلف آن را با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی ببینید.

برتینا ادامه داد: برای اولین بار در کل جهان ما چنین نرم افزاری را در حوزه املاک آماده کرده ایم به این صورت که از ۲۰ هزار ملک تصویربرداری شده و در وب سایت و اپلیکیشن واگذاری شده است و کاربران ما می‌توانند به راحتی با استفاده از یک عینک ارزان قیمت در منزل یا محل کار خود و به وسیله یک گوشی موبایل یا تبلت هر ملکی که مورد نظرشان است را با تمام جزئیات وبه صورت واقعی مشاهده کنند.

وی در ادامه گفت: استفاده از این نرم افزار از چند وجه اهمیت دارد اول اینکه شما لزومی ندارد در تمام شهر بچرخید و وقت و انرژی صرف کنید تا ملک مورد نظرتان را پیدا کنید و از طرفی به سادگی و بدون واسطه می‌توانید مسکن مورد نظر خودتان را پیدا کره و معامله نمایید.

وی افزود: این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا نمای بیرونی تا جزیی‌ترین بخش‌های خانه را به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

رییس هیات مدیره شرکت استارت آپی ملکانا گفت: با توجه به اینکه این نرم افزار برای اولین بار است در حوزه مسکن در جهان ساخته شده است امسال در بخش نوآوری نمایشگاه آلمان شرکت کردیم و البته این طرح مورد استقبال چند شرکت سرمایه گذاری خصوصا یک بانک معتبر آلمانی قرار گرفت و به دنبال عقد قرارداد هستیم.

وی تصریح کرد: اکثر استارت آپ‌های ایرانی از نمونه‌های خارجی ایده می‌گیرند و در واقع کار کپی انجام می‌شود، اما ما به دنبال این بودیم که با این استارت آپ کار معکوس انجام دهیم و صادرکننده یک ایده به جهان باشیم و حالا توانسته ایم با ارائه تصاویر ۳۶۰ درجه بهترین کیفیت را نشان دهیم.

برتینا افزود: ویژگی بعدی ملکانا بحث کارشناسی قیمت است یکی از مهمترین مشکلات ما در بحث مشاورین املاک عدم شفافیت قیمت است و همین امر موجب می‌شود تا دلالان قیمت مسکن را بالا ببرند.

وی در ادامه یادآور شد: اما ملکانا این توانایی را دارد تا به صورت اتوماتیک و بدون دخالت انسان وضعیت ملک را بررسی کرده و ۳ برپسب گران، مناسب و خوش قیمت روی ملک قرار می‌گیرد و کارشناسی قیمت به صورت دقیق انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: این ۳ برچسب براساس ۲۷ پارامتر مختلف مثل محل قرارگیری ملک، سال ساخت، مصالح به کار رفته شده و ... است و قیمتی به روز و دقیق به مشتری ارایه می‌شود.

وی افزود: تلاش تیم ملکانا برای شفاف سازی است چیزی که ما در سیستم سنتی شاهد آن نبوده و نخواهیم بود.

رییس هیات مدیره شرکت استارت آپی ملکانا یادآور شد: قیمت مسکن تابعی از بازار است و متناسب با آن تغییر می‌کند، اما آنچه برای ما مشخص است اینکه قیمت مسکن تنها ۳۰ درصد به مصالح مربوط می‌شود و ۷۰ درصد مابقی آن مربوط به زمین و مجوز‌های آن است.

وی عنوان کرد: امسال شاهد آن بودیم که قیمت مسکن ۸۶ درصد افزایش داشته و با توجه به اینکه قیمت مصالح تنها ۳۰ درصد دخیل است یعنی این وسط اتفاقی افتاده که به نفع دلالان و برخی مشاوران املاک بوده، زیرا زمین مثل دلار نیست که بخواهد افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از مهمترین ویژگی‌های ملکانا ارتباط مستقیم بین مالک و مشتری است و در این بین واسطه‌ها حذف می‌شود و این امر به کاهش و ثبات قیمت کمک می‌کند.

برتینا افزود: ما در این سامانه فقط با مالک مرتبط هستیم و سعی می‌کنیم حق کمیسیون کمتری نسبت به تعرفه‌های اعلام شده از طرف اتحادیه دریافت کنیم، زیرا معتقدیم هزینه‌های ما بسیار پایین‌تر است و این به نفع مشتری و فروشنده است.

وی گفت: گروه ملکانا برای معاملات از مشاورین حقوقی و وکلای پایه یک استفاده می‌کند تا قرارداد‌ها رسمی و حقوقی بوده و دارای حداقل مشکلات و نواقص حقوقی باشد.

وی یادآور شد: خدمات ملکانا رایگان است و از هیچ کدام از طرفین هزینه‌ای دریافت نمی‌شود و نهایتا در پایان معامله حق کمیسیون قانونی پرداخت خواهد شد.

برتینا در پایان خاطرنشان ساخت: براساس داده‌های گوگل حدود ۸۵۰ نفر در روز با مرکز تماس ما در ارتباط هستند و این نشان می‌دهد که مردم به حذف واسطه در معاملات خود علاقه بیشتری دارند و ما به دنبال این هستیم با اشتفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا وضعیت را برای مردم خودمان آسان‌تر کنیم.
 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top