مرکز تهیه فرآورده‌های خونی در کیش تاسیس می‌شود

 رییس بیمارستان کیش گفت: موافقت اولیه با صدور مجوز تاسیس مرکز تهیه فرآورده‌های خونی در این جزیره از سوی سازمان انتقال خون اخذ شده است.

 
به نقل از خبریجات - مصطفی نادعلی نژاد اظهار داشت: پیشتر موافقت اولیه تاسیس واحد خونگیری ثابت در این جزیره اخذ شده بود که به منظور تکمیل زیرساخت های اهدای خون و تامین نیازهای خونی بیمارستان سازمان انتقال خون کشور موافقت اولیه خود با تاسیس مرکز تهیه فرآورده های خونی نیز اخذ شده است.
 
وی اضافه کرد: ارتقا کیفیت خدمات درمانی، افزایش ایمنی در ارایه خدمات، ایجاد رضایت‌مندی برای بیماران و مراقبت از خون از جمله اهداف تاسیس این مرکز در جزیره کیش است.
 
نادعلی نژاد افزود: به صورت میانگین بیماران این بیمارستان در هر ماه نیازمند ۵۰ کیسه خون و ۲۰ کیسه فرآورده‌های خونی هستند و با توجه به فاصله این جزیره تا سرزمین اصلی و همچنین افق توسعه فعالیت های بیمارستان در راستای گردشگری سلامت تاسیس واحد خونگیری ثابت و مرکز استخراج فرآورده های خونی در دستور کار این بیمارستان قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه تا کنون در مواقع عادی و حتی اضطراری نه چندان شدید با مشکل تامین خون مواجه نشده ایم اضافه کرد: اما هر بار که نیازمند پلاکت خونی باشیم حداقل باید یک روز منتظر باشیم تا از تهران، بندر عباس یا سایر نقاط کشور از طریق هواپیما به این بیمارستان پلاکت ارسال شود.
آخرین تغییر در 25 تیر 1400 ساعت: 11:07 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top