ضرورت داشتن نگرشی فراتر از شرایط عادی به صنعت و تولید کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید نگاه همه دستگاه ها به موضوع تولید و رونق تولید جهادی و نتایج اقدامات آن ها ملموس باشد و تلاش ما به این معطوف است که از تمامی منابع ممکن و راه های موجود مشکلات تولید را تسهیل کنیم

خبریجات-به گزارش شاتا، رضا رحمانی پس از بازدید از دو کارخانه جهان کریستال و ونوس شیشه در شهرک صنعتی شمس آباد در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: محصولات صادراتی این واحدها دارای ارزش اقتصادی بالایی برای کشور هستند و در این اقلام به خودکفایی رسیدیم و جلوی واردات این محصولات به کشور گرفته شده است.

در یکجنگ اقتصادی  قرار داریم اما مصداق شکست تحریم ها را در واحدهای تولیدی مان می بینیم

وی با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران در جنگ اقتصادی هستند، تصریح کرد: اما مصداق شکست تحریم ها را اینجا و در همین واحدهای تولیدی کشورمان داریم مشاهده می کنیم.

ضرورت تمرکز تمامی دستگاه ها روی موضوع رونق تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه مشکلاتی هم اگر هست، وظیفه ما و همه دستگاه های مسئول در حوزه تولید است که برای رفع آن ها اقدام کنیم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند همه دستگاه ها باید امسال روی رونق تولید و حل مشکلات در این حوزه متمرکز بشوند و اولویت آن هم حفظ تولید موجود و اشتغال موجود می باشد.

خط آبرسانی با بیش از 30 کیلومتر در شهرک صنعتی عباس آباد هم اکنون فعال شده است

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرک صنعتی بزرگ دیگر تهران(عباس آباد) افزود: خط آبرسانی با بیش از 30 کیلومتر در شهرک صنعتی عباس آباد هم اکنون فعال شده و موضوع ترانس برق و مشکلات برق شهرک نیز حل شده است.

به زودی مشکل ورودی شهرک صتعتی شمس آباد حل می شود

وی ادامه داد: ورودی همین شهرک که اکنون در آن قرار داریم( شمس آباد) مشکلاتی داشته و در بازدید به عمل آمده مقرر شد به زودی این مشکل رفع شود و مشکلات آب و برق و موضوع توسعه خدمات این شهرک هم در دستور کار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود، اضافه کرد: علیرغم مصادیق بودجه در دستگاه های خدمات رسان و وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش های لازم برای رفع و رجوع مشکلات اساسی شهرک شمس آباد در دستور کار است.

ضرورت توجه ویژه به شهرکهای صنعتی به عنوان پیشران های اقتصادی و صنعتی کشور

رحمانی با اشاره به برخی انتظارات خود از دستگاه های ذیربط، گفت: انتظار ما از استانداری ها و فرمانداری ها این است که به این شهرک های صنعتی به عنوان پیشران های اقتصادی و صنعتی کشور توجه ویژه ای داشته باشند.

اشتغال ۳۷ هزار نفری شهرک صنعتی شمس آباد با توجه بیشتر به ۱۰۰ هزار نفر هم می تواند برسد

وی ادامه داد: همین شهرک شمس آباد که در آن هستیم، با اشتغال موجود بالغ بر 37 هزار نفر، با اندک توجهی می تواند به 100 هزار نفر هم برسد .

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این باره تصریح کرد: ایجاد این تعداد اشتغال در استان تهران و شهرستان های این استان امکان کمی نیست و میتواند با ایجاد درآمد برای جوانان و رفع بیکاری بسیاری از معضلات و مشکلات این استان را کاهش دهد.

ضرورت داشتن نگرشی فراتر از شرایط عادی به صنعت و تولید کشور

رحمانی گفت: انتظار ما از همه دستگاه ها این است که به شرایط حاضر صنعت و تولید با نگرشی فراتر از شرایط عادی نگاه و توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه با افزایش تولید به طور مستقیم و غیر مستقیم درآمدهای دولت هم افزایش پیدا می کند، تصریح کرد: جا دارد دستگاه های خدمات رسان در تخصیص بودجه ها با وجود محدودیت ها دقت عمل بیشتری داشته باشند.

نگاه همه دستگاه ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی باشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نگاه همه دستگاه ها به موضوع تولید و رونق تولید باید جهادی و نتایج اقدامات آن ها باید ملموس باشد، اضافه کرد: تلاش ما به این معطوف است از تمامی منابع ممکن و راه های ممکن مشکلات تولید را تسهیل کنیم.

باید باور عمومی برای حمایت و توجه به بخش صنعت در میان آحاد مردم و همه دست اندرکاران ایجاد شود

رحمانی با اشاره به اینکه باید باور عمومی برای حمایت و توجه به بخش صنعت در میان آحاد مردم و همه دست اندرکاران ایجاد شود، بیان کرد: مسلما نتایج این توجه در آینده به خوبی خود را نشان خواهد داد.

گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان برنامه های خود در این سفر یکروزه در ساختمان فناوری شهرک صنعتی شمس آباد در نشست و جلسه با صنعتگران و تولیدکنندگان این شهرک بزرگ صنعتی شرکت کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top