زور «پیش فروش» به ترامپ چربید

با آغاز تحویل سکه‌های پیش فروش شده از سوی بانک ملی به متقاضیان، امروز معاملات سکه در بازار نقدی و آتی با روالی منطقی و به دور از هیجان دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آغاز تحویل سکه‌های پیش فروش شده با سررسید یک ماهه که براساس اعلام بانک مرکزی یک هفته زودتر و از امروز به متقاضیان داده شد، باعث شد تا با وجود اعلام شب گذشته رییس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از برجام شاهد معاملات به دور از هیجان در خرید و فروش سکه باشیم.

بر اساس اخبار رسیده، از صبح امروز روند تحویل سکه ها در بانک ملی به خوبی آغاز شده و کارشناسان از ادامه روند آرام بازار سکه در روزهای آینده به دلیل تزریق حجم بالای سکه در اردیبهشت ماه خبر می دهند.

بنابر اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، در طرح اخیر پیش فروش، ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار قطعه سکه فروخته شد که بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه تا پایان سال جاری وارد بازار می‌شود.

همچنین موعد تحویل ۷۹۹ هزار قطعه از سکه های پیش خرید شده در اردیبهشت ماه جاری است و به این ترتیب با ورود این حجم سکه به بازار، اثری از التهاب هفته های اخیر در این بازار نخواهد ماند.

از بازار آتی چه خبر؟

نگاهی به معاملات بازار آتی سکه در ساعت ۱۵ امروز نشان می دهد که سکه در سررسیدهای مختلف این بازار با فاصله ای منطقی و به دور از هیجان با قیمت نقدی مورد معامله قرار می گیرد.

گفتنی است که قراردادهای آتی هم اکنون در سررسید های اردیبهشت، تیر، شهریور، آبان و دی ماه امسال فعال است.

پیش فروش سکه بدون محدودیت

همچنین امروز با آغاز طرح پیش فروش سکه، مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک ملی اعلام کرده است که محدودیتی در بحث پیش فروش سکه پیش‌بینی نشده است و مشتریان «کارت سکه» اگر تمایل داشته باشند، می‌توانند سکه‌های خود را نزد بانک ملی به امانت گذاشته و در زمان دلخواه با کشیدن این کارت در دستگاه‌های خودپرداز از وجود سکه‌های خود اطمینان حاصل کنند یا در صورت نیاز با مراجعه به شعب عامل سکه خود را دریافت کنند.

وضعیت سفید بازار طلا

محمد کشتی‌آرای، عضو هیات رئیسه اتحادیه فروشندگان طلا نیز با اشاره به آرامش بازار سکه با وجود خروج آمریکا از برجام می گوید: از صبح امروز شاهد برطرف شدن التهاب ها از بازار سکه بوده ایم و فضا به سمت آرامش می‌رود.

کشتی‌آرای افزود: اکنون بازار طلا در شرایط عادی است و حتی پیش‌بینی می‌ شود در روزهای آینده با نوعی ثبات قیمت مواجه شویم و قیمت‌ها بالاتر از حد فعلی نرود. بی‌شک تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده نیز عاملی مثبت در کنترل بازار و کاهش قیمت‌ها خواهد بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top