خروج سرمایه از کشور در حال تشدید است

 شروع حرکت اولیه در زمینه صعودی شدن قیمت سکه به دلیل اتفاقات سیاسی و بحث خروج آمریکا از برجام بود

اما بدیهی است مسائل ارزی کشور متاثر از عوامل اقتصادی نیز است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تجار و صاحبان سرمایه بعد از صعودی شدن نرخ ارز از موضوع کاهش نرخ ارز نگرانی داشتند و دارایی های خود را تبدیل به ارز و سکه کردند.مسئولان اقتصادی و تصمیم گیرندگان اقتصادی باید سیاست های اتخاذ کنند که فشار اقتصادی به خانوارها وارد نشود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:در حدود دو دهه است که نظام ارزی شناور مدیریت‌ شده مبنای سیاست ارزی کشور بوده این در حالی است که بازیگر اصلی بازار ارز دولت بوده چرا که بزرگترین عرضه کننده و مصرف کننده ارز دولت است.

اعلام نرخ 4200 تومان برای دلار به کاهش ارزش پول ملی منجر شد
محجوب افزود:در هر صورت دولت ها می توانند از اختلاف قیمت دلار در بازار با آنچه که در بودجه مبنا قرار گرفته به درآمد دست یابند اما بعد از عرضه دلارها به بازار میلیاردها دلار به گاوصندوق خانه ها روانه شد و همچنین بحث خروج سرمایه از کشور نیز اتفاق افتاد که این البته خروج سرمایه از کشور در حال تشدید است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اعلام نرخ 4200 تومان برای دلار در واقع به کاهش ارزش پول ملی نیز منتهی شده است و باید به این وضعیت بصورت جدی رسیدگی شود.

برچسب ها:
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top