خانه های خالی در تابستان ۹۹ مشمول مالیات می شوند؟

احتمال اخذ مالیات خانه های خالی در تابستان ۹۹ وجود دارد.

خبریجات - مهر به نقل از حمیدرضا چراغی در مورد اجرا مالیات بر خانه های خالی در سال آينده، گفت :اجرای دقیق این مالیات، بستگی به این دارد که سامانه املاک و اسکان آماده شود؛ اکنون سامانه فقط رونمایی شده و اطلاعاتی ندارد. اگر بتوانند اطلاعات را در سامانه بارگذاری کنند و از آن خروجی بگیرند احتمال اجرایی دارد، ولی هنوز اقدامی انجام نشده است.

این کارشناس حوزه مسکن افزود:در سال آینده اجرایی می شود ولی امکان اجرایی شدن در سه ماه نخست نیست بلکه به احتمال زیاد از ۳ ماهه دوم سال، طرح اخذ مالیات از خانه های خالی اجرایی شود.

وی ذکر کرد:از آنجا که نرخ های پیش بینی شده برای مالیات خانه های خالی، نرخ های مؤثری نیست، چندان تأثیری در بازار نخواهد داشت البته به لحاظ روانی اثرگذار است اما این که روی متغیرهای حقیقی اثرگذار باشد چندان امکان پذیر نیست.

چراغی تأکید کرد:باید نرخ های مالیاتی در این حوزه مؤثرتر شود و جذابیت داشته باشد تا فرد خانه را خالی نگه ندارد؛ همچنين شرایط اقتصاد کلان باید باثبات تر و قابل پیش بینی تر باشد تا افرادی که به سمت سرمایه گذاری ملک میروند توان تصمیم گیری داشته باشند. فعلا وضعیت بازار مسکن و اقتصاد کلان چندان امیدبخش نیست و از آن طرف، بازارهای دیگر هم سود بیشتری و هم نقدشوندگی بالاتری دارند.

بازار مسکن,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
این کارشناس حوزه مسکن با بیان این که مجموع عوامل مختلف روی حوزه مالیات بر خانه های خالی تأثیر دارد، متذکر شد :نرخ های پیش بینی شده برای مالیات خانه های خالی باید اصلاح شوند و همچنين فضای کسب و کار و سرمایه گذاری مسکن بهبود یابد. البته آنچه که ضروری بوده این است که شرایط اقتصاد کلان مطلوب شود زیرا در غیر این صورت هر اقدامی که کنید نتیجه چندانی نخواهد داشت.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top