توزیع گوشت با کارت ملی!

 نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به توزیع گوشت وارداتی در فروشگاه‌های بزرگ برای فروش، اظهار کرد: توزیع گوشت با کارت ملی کاری نمایشی و بازارگرمی است

 اصغر پورباطنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره وضعیت موجودی گوشت قرمز در اصفهان گفت: اگر قدرت خرید مردم بالا باشد کمبود گوشت خواهیم داشت، اما اکنون به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، گوشت در یخچال مغازه‌های قصابی مانده و خریداری ندارد.

نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان ادامه داد: قیمت گوشت قرمز طی دو ماه گذشته تاکنون ثابت مانده و برخلاف بسیاری از کالاهای دیگر به صورت ساعتی و یا روزانه افزایش نداشته است.

وی درباره قیمت انواع گوشت قرمز، اظهار کرد: هم‌اکنون نرخ گوشت بره درجه‌یک کیلویی 55 هزار تومان تعیین شده، اما چون برای فروشنده‌ها مقرون به صرفه نیست، اگر تا 56 هزار تومان نیز بفروشند، اشکالی ندارد.

نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با بیان اینکه قیمت هر کیلو گوشت گوساله 58 هزار تومان مشخص شده است، گفت: نرخ گوشت مخلوط بره درجه‌دو بدون استخوان 54 هزار تومان و گوشت شتر با توجه به وارداتی بودن آن و مبادله‌اش با دلار، در حال حاضر حدود 68 هزار تومان تعیین شده است.

وی درباره خودکفایی اصفهان در زمینه دام‌های سنگین و سبک، گفت: اصفهان از نظر دام سنگین خودکفاست و حتی به شهرهای دیگر نیز صادرات دام دارد، اما دام سبک از استان‌های اطراف همچون خرم‌آباد، کردستان و تبریز وارد اصفهان می‌شود، به این دلیل گوشت دام سبک با قیمت بیشتری در اصفهان به فروش می‌رسد، چراکه هزینه جابجایی و خوراک آن بر روی قیمت‌ها اثرگذار است.

پورباطنی در پاسخ به این سوال که چرا قیمت گوشت قرمز در نقاط مختلف شهر متفاوت است و مردم گزارش‌های زیادی از این تفاوت قیمت ارائه می‌دهند، اظهار کرد: قیمت گوشت قرمز بر روی کفه ترازو مشخص می‌شود. دلیل این مسئله نیز به تقاضای مشتری و مطالبه او قصاب برمی‌گردد. برخی مشتری‌ها سفارش گوشت بدون استخوان و چربی را می‌دهند، بنابراین چنین گوشتی از قیمت بالاتری برخوردار است.

نایب رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان با اشاره به اینکه قیمت گوشت توافقی است و قصاب بر اساس درخواست مشتری نرخ را اعلام می‌کند، تاکید کرد: در حال حاضر قیمت مصوب گوشت بدون استخوان 70 هزار تومان و بااستخوان 57 هزار تومان است، اما وقتی مشتری گوشت بدون دنبه، استخوان و دنده را می‌دهد، باید پول بیشتری بپردازد.

پورباطنی درباره توزیع گوشت با کارت ملی و قیمت ارزان‌تر آن در برخی فروشگاه‌های بزرگ، گفت: اگر گوشت ارائه شده در این فروشگاه‌ها بره باشد، امکان ندارد قیمتی کمتر از 55 هزار تومان داشته باشد، مگر اینکه تقلبی در کار باشد.

وی افزود: روز گذشته با موردی از شکایت یک مشتری روبرو شدیم که از فروشگاهی گوشت را کیلویی 58 هزار تومان خرید کرده بود درحالی‌که با محاسبه اتحادیه قیمت این گوشت 55 تا 57 هزار تومان تعیین شد.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان کنترل دقیقی بر قیمت گوشت در فروشگاه‌های رفاه، کوثر، کوروش و ... داشت، گفت: اتحادیه تنها قادر به مقابله با مواردی است که در قالب اعتراض و شکایت اعلام شوند.

طی ماه‌های اخیر به دنبال افزایش نرخ ارز و مواد اولیه، قیمت بسیاری از کالاهای اساسی به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته و در این میان گوشت قرمز نیز از این گرانی بی‌نصیب نمانده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top