تمرکز ارمنستان بر تأمین منافع ایران در اوراسیا

معاون نخست‌ وزیر ارمنستان در دیدار با وزیر صمت کشورمان تأکید کرد:ضرورت فعال‌تر شدن پتانسیل‌های مورد نیاز برای ارتقای روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان/ تمرکز ارمنستان بر تأمین منافع ایران در اوراسیامعاون نخست‌ وزیر ارمنستان با تأکید بر ضرورت فعال‌تر شدن پتانسیل‌های مورد نیاز برای ارتقای روابط تجاری و اقتصادی ایران و ارمنستان، بیان کرد: ارمنستان پتانسیل و دروازه‌ای برای ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.

به گزارش خبریجات و به نقل از شاتا، سورن پاپیکیان در دیدار با سیدرضا فاطمی امین، وزیرصمت کشورمان با بیان این مطلب، افزود: سطح روابط فرهنگی و تاریخی دو کشور بسیار بالاست و روابط اقتصادی نیز همپای این روابط ظرفیت ارتقا دارد.
 
ضرورت فعال‌تر شدن پتانسیل‌های مورد نیاز برای ارتقای روابط تجاری و اقتصادی
 
وی با تأکید بر ضرورت فعال‌تر شدن پتانسیل‌های مورد نیاز برای ارتقای روابط تجاری و اقتصادی، ادامه داد: هر چند خود ارمنستان بازار کوچکی محسوب می‌شود، اما امروزه ارمنستان پتانسیل و دروازه‌ای برای ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.
 
تمرکز خود را روی تأمین منافع ایران در اوراسیا معطوف کرده‌ایم
 
معاون نخست وزیر ارمنستان با بیان این‌که تمرکز خود را روی تأمین منافع ایران در اوراسیا معطوف کرده‌ایم، گفت: تمرکز روی بازار اوراسیا البته می‌تواند مشوق ارتقاء روابط دوجانبه نیز باشد و سبب فعال‌تر شدن سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه می‌شود.
 
توسعه مناطق آزاد از اولویت‌های ارمنستان است
 
پاپیکیان، توسعه مناطق آزاد را از اولویت‌های ارمنستان دانست و اضافه کرد: این منطقه آزاد در واقع بازاری برای ورود به اتحادیه اوراسیا است و باید برای افزایش حجم مراودات تجاری این موضوع در دستور کار ایران نیز قرار بگیرد.
 
تداوم همگرایی سیستم‌های انرژی دو کشور
 
وی با تأکید بر تداوم هم‌گرایی سیستم‌های انرژی دو کشور، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود به نحو احسنت بهره‌برداری و استفاده شود.
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top