تقدیرنایب رییس مجلس از تلاش های وزارت صمت در رونق تولی

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با حضور در شورای معاونان وزارت صمت با تبریک هفته دولت از تلاش های شبانه روزی این وزارتخانه و همچنین پیشرو بودن در رونق تولید تقدیر کرد

خبریجات-به گزارش شاتا دکتر مسعود پزشکیان طی سخنانی ضمن تبریک هفته دولت برای همه دولت مردان آرزوی توفیق نمود و تاکید بر اینکه علاقه مند به اظهار نظر در حوزه تخصصی صنعت نیست چرا که باید کار را به متخصصین سپرد گفت: وزارت صنعت دست وزیری کاردان است و فقط متخصصین می توانند کشور را نجات می دهند.

وی اضافه کرد: شرایط امروز بیش از پیش به مدیران متخصص نیازمند است و زمانی مشکلات حل می‌شود که کارها را به کاردان بسپاریم.

وی افزود: هم در عمل و هم در گفتار باید نگاه تخصصی به موضوعات داشته باشیم و ضرورت دارد دیدگاه های غیر کارشناسی مدیریت شوند.

نایب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: هیچ مشکلی وجود ندارد که صدها راه حل نداشته باشد و وقتی نفراتی در مصدر امور قرار گیرند که جسارت و مهارت را توأمان بکار گیرند، مشکلات حل می شود.

وزیر صمت تاکید کرد: توجه ویژه مقام معظم رهبری به رونق تولید باید الگوی عمل همه مدیران باشد

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه ضمن تبریک هفته دولت به همه کارکنان دولت و سپاسگزاری از حضور ارزشمند دکتر پزشکیان اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر و البته تمامی شهدا باید الگوی رفتاری و عملی دولتمردان و کارکنان دولت باشند.

رضا رحمانی با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مسئله رونق تولید و دستورات موکد ایشان در این حوزه، گفت: این نگرش می بایست به عنوان الگوی عمل، مد نظر مدیران در سطح کشور باشد.

وی تصریح کرد: به لحاظ فرهنگی شاهد تغییر رویکرد در برخورد مدیران و مسئولان با حوزه تولید و تولیدکنندگان هستیم که ضرورت دارد این نگرش بیش از این تقویت شود.

وزیر صمت افزود: یکی از ضروریات امروز کشور، شناساندن دقیق کارکردهای صنعت در کاهش بسیاری از معضلات کشور اعم از بیکاری و تورم به آحاد مردم است.

رحمانی ادامه داد: در کنار معرفی اهمیت تولید و صنعت، باید بتوانیم تمامی ظرفیت های عمومی را در راستای حمایت از رونق تولید بسیج کنیم.

وی گفت: شرایط باید در جامعه به گونه ای رقم بخورد که خود مردم مطالبه گر رونق تولید و توسعه صنعتی کشور باشند.

مردم باید از جهش بسیاری از شاخص های صنعتی کشور آگاه شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این وزارتخانه در راستای بهبود وضعیت تولید و تجارت، خاطر نشان کرد: در بسیاری از شاخص ها علیرغم همه محدودیت ها با رشد مواجه بودیم که ضرورت دارد به مردم اطلاع رسانی شود.

رحمانی اضافه کرد: هفته دولت فرصت خوبی است که مردم از اهم اقدامات این وزارتخانه در راستای حفظ تولید و اشتغال کشور باخبر شوند.

وزیر صمت اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و با حضور دکتر حسن روحانی یکی طرح های بزرگ صنعتی کشور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رحمانی گفت: همانگونه که پیشتر قول داده بودیم طی هر ماه در سطح کشور یک طرح بزرگ صنعتی افتتاح خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه فرش با مشارکت 850 واحد تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح برگزاری نمایشگاه فرش دستباف کشور، گفت: یکی از ویژگی های نمایشگاه امسال فارغ از مشارکت بیش 850 تولید کننده انواع فرش، برگزاری پیوست های استارت آپی و ساخت داخلی نمایشگاه مذبور می باشد که باید در خصوص همه نمایشگاه ها این مهم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از نکات مورد اهمیت در برگزاری این نمایشگاه ها برگزاری نشست های تخصصی جانبی آن ها نیز است که قطعاً می تواند به رونق فعالیت هایشان کمک قابل توجهی کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top