تحریم‌ها به فرصتی برای تحول در اقتصاد منجر شد

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدکنندگان داخلی توانایی لازم برای تولید همه محصولات مورد نیاز صنعت را دارند، به شرط آنکه در اجرای کار، دولتمردان و کارگزاران مربوطه در این راه سنگ‎اندازی نکنند

خبریجات-به گزارش شاتا، ابوالفضل ابوترابی در خصوص برگزاری نمایشگاه «فرصت‎های ساخت داخل و رونق تولید» افزود: برگزاری چنین نمایشگاهی هرچند دیرهنگام بوده اما گام بزرگی برای شروع یک حرکت انقلابی و روبه‎جلو در حوزه تولید و رونق اقتصادی کشور است.

وی افزود: این نمایشگاه باعث شد که تولیدکنندگان داخلی با اولویت‎ها و نیازهای کشور آشنا شوند تا در ادامه بتوانند به خودکفایی هرچه بیشتر مملکت خود کمک کنند.

ابوترابی شرط لازم برای رونق تولیدات داخلی را حمایت از تولیدکنندگان دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه در جهت معرفی کالاهای مورد نیاز کشور به صنعتگران امری ضروری است اما مسئله مهم‎تر، حمایت و برداشتن موانع بر سر راه تولید است؛ تولیدکنندگان داخلی توانایی لازم برای تولید همه محصولات مورد نیاز صنعت را دارند و در مواردی هم که مشکلاتی پیش روی تولیدکنندگان قرار دارد باید با جدیت بیشتر متولیان امر، رفع شوند.

وی ادامه داد: برای حمایت از تولیدکنندگان، قوانین خوبی در مجلس وضع شده و در این راستا با کمبود قانون روبرو نیستیم.

نماینده نجف آباد در مجلس تصریح کرد: جنگ اقتصادی با غرب فرصت بزرگی برای یک تحول عظیم صنعتی و اقتصادی برای کشور است و همان‌طور که در جنگ تحمیلی هشت ساله با وجود همه تحریم‎ها و مخالفت‎ها، ایران به یکی از قدرت‎های نظامی تبدیل شد، در این بحران اقتصادی و تحریم‎های سنگین بین‌المللی باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم و به سمت یک انقلاب صنعتی حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر صنعتگران داخلی توانایی ایجاد این تحول بزرگ و پیشرفت چشم‌گیر را دارند و این افراد این موضوع را در گذشته به اثبات رسانده‌اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان گفت: بنده رویکرد این روزهای وزیر اقتصاد را تایید می‌کنم و از طرفی، اقدامات و سیاست‎های وزیر صنعت، معدن و تجارت را در برگزاری این نمایشگاه موفق ارزیابی می کنم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top