بهره‌برداری از ۴ آزادراه در کشور تا سال ۱۴۰۰

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح و بهره‌برداری ۴ آزادراه طی سال آینده و سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۲ کیلومتر آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

خبریجات - به گزارش تسنیم، خیرالله خادمی در حاشیه مراسم افتتاح ادامه آزادراه همت-کرج اظهار کرد:‌ ۱۱۶۱ کیلومتر آزادراه در دست اجرا قرار دارد که حدود ۵۰ درصد آزادراه‌های موجود کشور است و تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۲ کیلومتر آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: این ۴ آزادراه شامل کنارگذر جنوبی تهران، کنارگذر شرقی اصفهان، آزادراه اصفهان ـ شیراز به عنوان بلندترین آزادراه کشور به طول ۲۲۵ کیلومتر و آزادراه اراک به خرم آباد تا حدفاصل بروجرد است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: آزادراه اراک ـ خرم‌آباد به طول ۶۷ کیلومتر نیز حدفاصل خرم‌آباد تا بروجرد است که تلاش می‌کنیم پس از تکمیل به سرعت افتتاح شود.

وی درباره آزادراه همت-کرج نیز گفت:‌ این مسیر آزادراهی به طول ۱۴.۶ کیلومتر چهارمین محور ارتباطی بین پایتخت و شهر کرج است و با احداث این محور ۳۰ درصد ترافیک فعلی بین تهران تا کرج به این آزادراه منتقل می‌شود.

خادمی با بیان اینکه ۸۵ درصد این مسیر کاملا کوهستانی است اما همه عملیات مکانیکی بدون انفجار انجام شد، افزود: شهرک‌های مسکونی، مناطق گردشگری و پادگان‌هایی در طول این مسیر وجود داشتند که با کمک استانداری البرز تملک شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: همچنین برای روانسازی ترافیک، شهرداری کرج از دره ورودی کرج (شمال این شهر) با احداث پلی به طول ۵۵۰ متر روی دره در حال احداث مسیری به طول ۱۷.۵ کیلومتر است که آزادراه همت تا کرج را به آزادراه بعدی متصل می‌کند. این پروژه نیز ۴۸ درصد پیشرفت دارد و اگر تکمیل شود بار ترافیکی در مسیرهایی که به سمت قزوین، تبریز و گیلان می‌رود را جذب می‌کند که برای تکمیل آن ۱۲۰۰ میلیارد تومان لازم است و شهرداری کرج از دولت در این باره درخواست همکاری دارد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top