برابر شدن ظرفیت تولید شیشه جام و ظروف شیشه ای از ابتدای انقلاب تاکنون

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با راه اندازی کارخانه آلومینای سراب، وابستگی کشور به ماده آلومینا قطع می شود و برای ۵ هزار نفر اشتغال به وجود می آید

خبریجات-به گزارش شاتا، رضا رحمانی در آیین افتتاح ویدیو کنفرانسی طرح های صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی در محل کارخانهشیشه سازی آذرمهر  هریس بیان کرد: پیگیری های پس از بازدید رییس جمهور از بازار کفش تبریز ، باعث شد تا شهرک تخصصی کفش تبریز توسط بخش خصوصی و با ۱۲۰ کارگاه تولیدی برای اولین بار راه اندازی شود.

از مکان یابی شهرک فناوری کفش تبریز تا اجرای اولین آزمایشگاه تخصصی کفش

او با اعلام اینکه شهرک فناوری کفش تبریز مکان یابی شده است، تصریح کرد: اولین آزمایشگاه تخصصی کفش تبریز اجرا خواهد شد.

تولید ۴۵ درصد کفش کشور در آذربایجان شرقی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: ۴۵ درصد از کفش کشور در استان آذربایجان شرقی تولید می شود.

رحمانی با اعلام اینکه مس سونگون در حال اجرا است، افزود: شهرک صنعتی مس در ورزقان نیز کلنگ زنی شده است.

ذخایر ۳ میلیارد تنی شناسایی شده مس در سونگون

او با بیان اینکه ۳ میلیارد تن ذخایر شناسایی مس شده در سونگون است، تصریح کرد: این ذخایر قابل توجهی است و ۶۰۰ میلیون یور سرمایه گذاری از محل منابع داخلی و فایناس خارجی روی مس سونگون انجام می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نمایشگاه فرش تبریز امروز افتتاح شد، گفت: امیدوارم در سال آینده شاهد شکوفایی این هنر صنعت باشیم.

بیمه قالیبافان مهمترین دغدغه آن ها

رحمانی مهمترین دغدغه فعالان حوزه فرش را افزایش بیمه قالیبافان دانست.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه کارهای اجرایی پروژه تولید آلومینا در شهرستان سراب به عنوان ماده اولیه آلومینیوم‌ کشور آغاز شده است، بیان کرد: افتتاح آن به همراه کارخانه ذوب مس سونگون از آرزوهای مردم منطقه است.

اشتغالزایی ۵ هزار نفری با راه اندازی آلومینای سراب

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه زیر ساختهای مختلف آلومینای سراب آماده شده است، ادامه داد: با راه اندازی آلومینای سراب برای ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل درست می شود.

قطع وابستگی کشور به ماده آلومینا، نتیجه راه اندازی کارخانه آلومینای سراب

رحمانی قطع وابستگی کشور به ماده آلومینا را نتیجه راه اندازی کارخانه آلومینای سراب دانست و گفت: این طرح محصولات جانبی دیگری هم دارد و طرح آلومینا فناوری سیستم خشک برای به حداقل رساندن مصرف آب و حفظ محیط زیست را دارد.

او همچنین با اشاره به افتتاح های امروز اضافه کرد: با افتتاح طرح تولید شیشه و بطری شیشه ای آذرمهر هریس ۲۰ هزار تن به ظرفیت ظروف شیشه ای کشور اضافه می شود.

۸ برابر شدن ظرفیت تولید شیشه جام و ظروف شیشه ای از ابتدای انقلاب تاکنون

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ظرفیت تولید شیشه جام و ظروف شیشه ای از ابتدای انقلاب تاکنون ۸ برابر شده است، تصریح کرد: ۷۶۰ هزار تن ظرفیت تولیدی ظروف شیشه ای در کشور است.

تولید ۶۵۰ هزار تنی ظروف شیشه ای در سال ۱۳۹۷

رحمانی با اعلام اینکه در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۵۰ هزارتن ظروف شیشه ای تولید کردیم و ۲۰۰ هزارتن صادرات داشتیم، گفت: ظرفیت تولید شیشه جام در کشور یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن است که یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارتن تولید واقعی مان بوده و پارسال ۴۵۰ هزارتن صادرات داشتیم.

افزایش ۵۰ درصدی صدور پروانه بهره برداری در آذربایجان شرقی

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر علاقه سرمایه گذاران به ورود به حوزه تولید، بیان کرد: در ۴ ماهه اول امسال صدور پروانه بهره برداری در آذربایجان شرقی بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است‌ که نشانگر شکست تحریم ها و علاقه مردم به تولید است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه امروز ۹۷ طرح تولیدی در بخش های مختلف استان به بهره برداری می رسد، گفت: با افتتاح طرح تولید انواع کفش و البسه نظامی و مردانه در زندان که امروز افتتاح می شود، ۵۰۰ نفر مشغول به کار می شوند و ۲۹۰ هزار جفت کفش در این طرح تولید می شود.

تولید یک میلیون عدد پوشاک و ۶۰۰ متر مربع فرش با اجرای یک طرح کم نظیر در زندان

رحمانی تولید یک میلیون عدد انواع پوشاک توسط زندانیان را از موارد دیگر این طرح دانست و افزود: در راستای این طرح در زندان ۶۰۰ متر مربع فرش دستباف تولید خواهد شد.

او همچنین یادآوری کرد: مجوز این طرح که در نوع خود کم نظیر و شاید بی نظیر است به بنیاد تعاون زندانیان در تبریز داده شده است.

وزیر صنعت، معدن ک تجارت گفت: طرح تولید میلگرد شرکت صایب تبریز و طرح تولید کنسانتره میوه غیرمرکبات شرکت گل کام آذر شهر را نیز افتتاح کردیم.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از این آیین، با حضور در شهرستان اهر در مراسمی عملیات اجرایی برای ساخت مجتمع فولاد نگین اهر را آغاز کرد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top