اقتصاد چین کی به حالت عادی برمیگردد؟

کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین پیش بینی کرد بزودی اقتصاد کشور چین به ریل عادی بازگردد.

خبریجات - به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در طول یک هفته گذشته شمار مبتلایان جدید به کووید- ۱۹ در کشور چین روندی کاهشی را طی کرده است و خیلی از کسب و کارها و فعالیت ها به خصوص در قطب های اصلی اقتصادی این کشور مانند پکن و شانگهای در حال برگشت به سطح عادی خود است.

کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین پیش بینی کرد که در سه ماهه دوم امسال ، فعالیت های اقتصادی در این کشور به سطح قبل از همه گیری کرونا (corona) بازگردد. در جریان یک کنفرانس خبری در پکن، مقامات این کمیسیون به خبرنگاران گفتند که در زمان موقعیت مناسب ، از سیاست گذاری های جدید تقویت رشد رونمایی خواهند کرد.

از سوی دیگر بنظر میرسد که مقامات چینی برای کاستن از ریسک ارزی در حال تقویت ذخایر دلاری خود هستند بگونه ای که آمارهای منتشرشده به وسیله وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که برای بار اول در طول هفت ماه گذشته، کشور چین در حال افزودن به اوراق قرضه دلاری خود بوده و در ماه ژانویه اوراق قرضه دلاری در اختیار خود را به ۱.۰۷۹ تریلیون دلار فزونی داده است.

اقدام چین در افزایش خرید اوراق قرضه در حالی صورت ميگیرد که مجموع میزان خرید این اوراق در ماه ژانویه به وسیله خریداران گوناگون با کاهشی محسوس از ۴۱.۱ میلیارد دلار ماه دسامبر به تنها ۲۵.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

در حال حاضر ژاپن بزرگترین دارنده اوراق قرضه وزارت خزانه داری در دنیا است و تا آخر ماه ژانویه ۱.۲۱۲ تریلیون دلار از این اوراق را در اختیار داشته است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top