افزایش پلکانی قیمت خودرو در راه است؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: نظر این کمیسیون در مورد خودرو‌های با تیراژ بالا که به طور انحصاری تولید می‌شود، افزایش پلکانی قیمت است

خبریجات-به گزارش افکارنیوز، «ولی ملکی» امروز افزود: مجلس معتقد است نمی‌توان به یک باره، خودرو‌های پرتیراژ با تولید انحصاری همچون سمند، پژو، پراید و تیبا را که پیشتر در شورای رقابت مشمول قیمت‌گذاری بوده اند، پنج درصد زیر قیمت بازار نرخ گذاری کرد.

وی یادآوری کرد: برخی مردم که بیشتر آنان از طبقات متوسط به پایین جامعه اند نسبت به ثبت نام خودرو اقدام کرده اند و با افزایش قیمت‌ها متضرر می‌شوند.

ملکی ادامه داد: مجلس در زمینه قیمت گذاری مداخله نمی‌کند، اما تاکید دارد باید حقوق مردم بویژه ثبت نام کنندگان خودرو رعایت شود.

«امروز بجز مزد کارگر، با افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ ارز در صنایع قطعه سازی روبروییم و اگر به قطعه‌سازان توجه نکنیم به طور قطع خطر تعطیلی را حس می‌کنند و پس از آن مشکلات به خودروسازان سرایت می‌کند».

این نماینده مجلس بیان داشت: نباید اجازه دهیم خودروسازان و قطعه‌سازان با خطر توقف کار و زیان روبرو شوند و اگر قرار است افزایش قیمتی در خودرو‌ها اتفاق بیفتد باید با در نظر گرفتن منافع مردم آن هم به صورت پلکانی باشد.

فعالان صنعت قطعه سازی ۲ هفته پیش در نامه‌ای به رییس جمهوری، اصلاح قیمت قطعات، تامین نقدینگی مورد نیاز، تامین مواد اولیه داخلی و خارجی و واردات اعتباری (یوزانس) را به عنوان مهمترین خواسته‌های خود مطرح کرده و هشدار دادند اگر مشکلات یاد شده حل نشود، موج دوم بیکاری در صنعت قطعه سازی در راه خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت چهارشنبه گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت درباره احتمال قیمتگذاری جدید خودرو‌ها پنج درصد زیرقیمت‌های کنونی بازار اعلام کرد: این موضوع صحت ندارد.

«رضا رحمانی» افزود: در این زمینه نظر‌های زیادی مطرح شده، اما در برخی موارد اطلاعات افراد بر پایه حدس و گمان است.

به گفته این مسوول، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حال بررسی کارشناسانه قیمت هاست و بزودی گزارش آن نهایی می‌شود.

رحمانی بیان داشت: آنچه در بحث خودرو به دنبال آن هستیم فقط موضوع افزایش قیمت‌ها نیست، بلکه ساماندهی صنعت خودرو را در برنامه داریم و از خودروسازان نیز برنامه خواسته ایم.

آخرین تغییر در 12 آذر 1397 ساعت: 6:25 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:



ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top