آپارتمان‌های غالب در عرضه املاک اجاری پایتختآپارتمان‌های بزرگ‌متراژ در حال حاضر بیشترین حجم از عرضه در بازار رهن و اجاره مسکونی در پایتخت را اشغال کرده‌اند و فعلا نسبت به سایر گروه‌های متراژی غالب هستند.


خبریجات- به گزارش دنیای اقتصاد، بررسی موتورهای جست‌وجوی ملکی و تحقیق از مشاوران املاک نشان می‌دهد بیشترین فایل‌های رهن و اجاره آپارتمان مسکونی در بازار تهران از گروه آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ مترمربع هستند. این وضعیت البته پایدار نخواهد بود و با رسیدن فصل طلایی نقل و انتقالات ملکی به تدریج دامنه انتخاب مستاجران از گروه‌های متراژی گوناگون افزایش خواهد یافت. اما در حال حاضر مستاجرانی که به دنبال یافتن آپارتمان بزرگ‌متراژ هستند، گزینه‌های متعددی پیش‌رو دارند و می‌توانند در بازار نسبتا آرام اجاره در حال حاضر، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام کنند. 

از سوی دیگر مختصات ساخت و ساز در دو دهه گذشته سبب شده در حال حاضر تعداد زیادی از آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ سن بنای بیش از ۱۰ سال داشته باشند و این موضوع از بابت تعدیل نسبی اجاره‌بهای ملک برای مستاجران حائز اهمیت است. 

طبیعی است اجار‌ه‌بهای آپارتمان‌های نوساز تا ۱۰ سال ساخت قدری بیشتر از اجاره املاک با سن بنای بیش از ۱۰ سال پیشنهاد می‌شود؛ هر چند برخی از موجران به دلیل بازسازی کامل داخل بنا و ترمیم مشاعات، اجاره‌بهای بالاتری نسبت به عرف اجاره این آپارتمان‌ها پیشنهاد می‌کنند و با توجه به هزینه‌های تکمیلی که در ملک صورت گرفته، با استقبال از سوی مستاجران نیز روبه‌رو می‌شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top